ՀԱՊԿ Համակարգող խորհրդակցության անդամներն այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Սեպտեմբերի 18-ին Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդին կից ՀԱՊԿ անդամ պետությունների խորհրդարանների պաշտպանության եւ  անվտանգության մշտական հանձնաժողովների նախագահների Համակարգող խորհրդակցության անդամները ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանի ուղեկցությամբ այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ ծաղիկներ դրեցին 1915 թվականի Հայոց Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին, խոնարհումով ու լռությամբ հարգեցին մեկ ու կես միլիոն անմեղ զոհերի հիշատակը։
Հյուրերը եղան Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացան Հայոց Մեծ եղեռնը հավաստող վավերագրերին ու փաստաթղթերին, գրառում կատարեցին պատվո հյուրերի հուշամատյանում։
Սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովում աշխատանքն սկսեց Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդին կից ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների խորհրդարանների պաշտպանության եւ  անվտանգության մշտական հանձնաժողովների նախագահների Համակարգող խորհրդակցության առաջին արտագնա...

Members of the Coordinating Conference Visit Tsitsernakaberd Memorial Complex
On September 18 the members of the Coordinating Conference of the Chairmen of the Standing Committees on Defense and Security of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Member States’ Parliaments adjunct to the Parliamentary Assembly Council of the CSTO, accompanied by Koryun Nahapetyan, Chairman of the RA NA Standing Committee on National Security and Internal Affairs, visited Tsitsernakaberd Memorial Complex and laid flowers at the monument of 1915 Genocide victims, bowed and honored with silence the memory of one and half million innocent victims.
The guests were in the Armenian Genocide Museum-Institute, got acquainted with the documents ensuring the Armenian Genocide, and left notes in the Commemoration Book.
On September 18 in the RA National Assembly the visiting session of the Coordinating Conference of the Chairmen of the Standing Committees on Defense and Security of the Parliaments of the member states of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) adjunct to the Parliamentary Assembly Counc...