ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագրեր է ուղարկել ՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինին եւ  ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության Խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին` Կրասնոդարի երկրամասում տեղի ունեցած ջրհեղեղի կապակցությամբ:
«Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի եւ անձամբ իմ անունից անկեղծորեն ցավակցում եմ Ձեզ եւ ողջ ռուս ժողովրդին Կրասնոդարի երկրամասում տեղի ունեցած տարերային աղետի կապակցությամբ, որ բազմաթիվ  մարդկային զոհերի պատճառ դարձավ:
Ռուս ժողովրդի հետ միասին կիսում ենք զոհվածների հարազատների ու մտերիմների ցավը, իսկ ջրհեղեղից տուժած բոլոր վիրավորներին ցանկանում շուտափույթ ապաքինում»:
Հուլիսի 9-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԻԻՀ ՆԳ նախարար Մոսթաֆա Մոհամադ Նաջջարի գլխավորած պատվիրակությանը: ԱԺ նախագահը համոզմունք հայտնեց, որ  ԻԻՀ ՆԳ նախարարի այցն էլ ավելի կամրապնդի հայ-իրանական բարեկամական հարաբերությունները: Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, որ Հայաստանը կարեւորում է...

RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan sent telegrams of condolence to Sergey Narishkin, RF State Duma Speaker and Valentina Matviyenko, RF Federal Council of the Federal Assembly in connection with the flood, which occurred in Krasnodar region.
“In the name of the National Assembly of the Republic of Armenia and personally me I sincerely express you and the whole Russian people in connection with the natural calamity which occurred in Krasnodar region which became reason of numerous human victims.
We share together the Russian people the pain of the victims’ relatives and family members, and wish quick recovery to all the wounded people, who suffered from the flood.”
On July 9 RA NA President Hovik Abrahamyan received the delegation led by Mostafa Mohammed Najjar, Interior Minister of the Islamic Republic of Iran (IRI).The NA President expressed conviction that the IRI Interior Minister’s visit would more strengthen the Armenian-Iranian friendly relations. Hovik...