Վալերի Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի ուսանողները` Ազգային ժողովում
Ազգային ժողովի  «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում մարտի 21-ին խորհրդարան էին այցելել Երեւանի Վալերի Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի մի խումբ ուսանողներ եւ դասախոսներ: Նրանք հետեւեցին ԱԺ քառօրյա նիստի աշխատանքներին եւ հանդիպեցին  ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանի հետ:
Ողջունելով ուսանողներին` խորհրդարանի ղեկավարը կարեւորեց ճանաչողական բնույթի նման հանդիպումները, նրանց ծանոթացրեց օրենսդիր մարմնի կառուցվածքին, օրենսդրական գործունեության առանձնահատկություններին, օրինագծերի քննարկման եւ ընդունման ընթացակարգերին:
Այնուհետեւ  ԱԺ նախագահը, ի պատասխան ուսանողների հարցադրումներին, ներկայացրեց խորհրդարանում կանանց ներգրավվածությունը մեծացնելու,  տնտեսությունը զարգացնելու եւ աշխատատեղեր ստեղծելու ճանապարհով արտագաղթը  կանխելու անհրաժեշտության մասին:
ԱԺ նախագահն անդրադարձավ նաեւ երկրի ներքին եւ արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններին, օրենսդրական աշխատանքի առանձնահատկություններին ու գենդերային հիմնախնդիրներին:
Հանդիպման ավարտին խորհրդարանի ղեկավարը ԱԺ նիստերի դահլիճում լուսանկարվեց համալսարանականների հետ:
21.03.2012
Մարտի 21-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրինագծերը եւ վավերացրեց  միջազգային պայմանագրերը: Մինչ օրինաստեղծ աշխատանքին անցնելը պատգամավորները ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանի առաջարկով ողջունեցին ԱԺ նիստին հետեւող Երեւանի ...

Студенты ЕГЛУ им. В.Брюсова в НС
21 марта в рамках программы “Открытый урок” Национальное Собрание посетили студенты и преподаватели Ереванского государственного лингвистического университета им. В.Брюсова (ЕГЛУ) . Они следили за работой четырехдневного заседания  парламента и встретились с Председателем НС С.Никояном.
Приветствуя студентов, спикер парламента подчеркнул важность подобных ознакомительных встреч, представил им структуру законодательного органа, особенности законотворческой деятельности, процедуры обсуждения  и принятия законопроектов.
Затем С.Никоян ответил на многочисленные вопросы студентов, касающиеся степени вовлеченности женщин в парламент,   необходимости пресечения миграции путем развития экономики и создания рабочих мест.
Спикер НС обратился также к особенностям внутренней и внешней политики страны, законодательной работы, гендерных проблем и т.д.
В завершение встречи глава парламента в зале заседаний сфотографировался с брюсовцами.
21 марта НС продолжило работу четырехдневных заседаний и голосованием приняло все обсуждавшиеся в предыдущий день законопроекты, а также ратифицировало международные договоры.До начала законотворческой работы, по предложению Председателя НС С.Никояна, депутаты приветствовали находящихся в зале засед...