Վալերի Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի ուսանողները` Ազգային ժողովում
Ազգային ժողովի  «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում մարտի 21-ին խորհրդարան էին այցելել Երեւանի Վալերի Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի մի խումբ ուսանողներ եւ դասախոսներ: Նրանք հետեւեցին ԱԺ քառօրյա նիստի աշխատանքներին եւ հանդիպեցին  ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանի հետ:
Ողջունելով ուսանողներին` խորհրդարանի ղեկավարը կարեւորեց ճանաչողական բնույթի նման հանդիպումները, նրանց ծանոթացրեց օրենսդիր մարմնի կառուցվածքին, օրենսդրական գործունեության առանձնահատկություններին, օրինագծերի քննարկման եւ ընդունման ընթացակարգերին:
Այնուհետեւ  ԱԺ նախագահը, ի պատասխան ուսանողների հարցադրումներին, ներկայացրեց խորհրդարանում կանանց ներգրավվածությունը մեծացնելու,  տնտեսությունը զարգացնելու եւ աշխատատեղեր ստեղծելու ճանապարհով արտագաղթը  կանխելու անհրաժեշտության մասին:
ԱԺ նախագահն անդրադարձավ նաեւ երկրի ներքին եւ արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններին, օրենսդրական աշխատանքի առանձնահատկություններին ու գենդերային հիմնախնդիրներին:
Հանդիպման ավարտին խորհրդարանի ղեկավարը ԱԺ նիստերի դահլիճում լուսանկարվեց համալսարանականների հետ:
21.03.2012
Մարտի 21-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրինագծերը եւ վավերացրեց  միջազգային պայմանագրերը: Մինչ օրինաստեղծ աշխատանքին անցնելը պատգամավորները ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանի առաջարկով ողջունեցին ԱԺ նիստին հետեւող Երեւանի ...

Students of Valery Brusov State Linguistic University in the National Assembly
On March 21 within the framework of the “Open Lesson” programme of the National Assembly a group of students and professors of Valery Brusov State Linguistic University have visited the parliament. They followed the works of the NA four-day sittings and met the NA Speaker Samvel Nikoyan.
Welcoming the students the Head of the parliament highlighted these meetings of cognitive nature, introduced them the structure of the legislative body, the peculiarities of the legislative activity, the debate and adoption procedures of the bills.
Then the NA Speaker, in response to the students’ questions, presented the necessity of increasing the women’s involvement in the parliament, developing of economy and preventing emigration through creating jobs.
The NA Speaker also touched upon the priorities of inner and foreign policy of the country, the peculiarities of the legislative work and gender problems.
At the end of the meeting the Head of the parliament has been taken a photo with the students and professors in the NA Session Hall.
21.03.2012
RA National Assembly Continues the Four-Day Sittings
On March 21 the RA National Assembly continued the work of the four-day sittings and passed by voting all the bills debated on the previous day and ratified the international treaties.Before turning to law-making activity at the NA Speaker Samvel Nikoyan’s proposal the deputies welcomed the students...