«Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում խորհրդարան էին այցելել ՀՊՃՀ ներկայացուցիչները
Ազգային ժողովի  «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում  փետրվարի 6-ին խորհրդարան էին այցելել ՀՊՃՀ մի խումբ ուսանողներ ասպիրանտներ, մագիստրոսներ եւ դասախոսներ:
Նրանք նախ  ներկա գտնվեցին Ազգային ժողովի լիագումար  նիստին, այնուհետեւ հանդիպեցին Ազգային ժողովի նախագահի հետ:  Փետրվարի 6-ին լրացավ Սամվել Նիկոյանի` Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու երկու ամիսը, ինչի առթիվ հանդիպման մասնակիցները շնորհավորեցին նրան, իսկ անմիջական զրույցի ընթացքում ԱԺ նախագահին ուղղեցին իրենց հարցերը:
Մինչ այդ Ազգային ժողովի նախագահը «Բաց դաս»-ի մասնակիցներին հակիրճ ծանոթացրեց խորհրդարանի գործունեությանն ու գործառույթներին` օրվա նիստի օրինակով անդրադառնալով օրենսդրական աշխատանքին: Ինչ վերաբերում է «Բաց դաս» ծրագրին, ԱԺ նախագահի խոսքերով, դրա նպատակը ոչ միայն ուսանողներին, դպրոցականներին խորհրդարանի աշխատանքներին ծանոթացնելն է  եւ օրենսդիր բարձրագույն մարմնի ղեկավարության ու ներկայացուցիչների  հետ անմիջական շփման հնարավորությունը, այլեւ  հարցուպատասխանի, անմիջական զրույցների միջոցով ծրագրի մասնակիցների համար հրապարակային գործունեության, հաղորդակցության փորձ ձեռք բերելու ասպարեզ ստեղծելը:
Սամվել Նիկոյանը պատասխանեց հանդիպման մասնակիցների բազմաբնույթ հարցերին, որոնք վերաբերում էին եւ անձամբ ԱԺ նախագահին ու նրա քաղաքական գործունեությանը, եւ խորհրդարանում քննարկվող օրինագծերին, եւ հասարակական կյանքի տարբեր ոլորտների:
06.02.2012
Մեկնարկեց ՀՀ ԱԺ 11-րդ նստաշրջանը
Փետրվարի 6-ին մեկնարկեց ՀՀ Ազգային ժողովի չորրորդ գումարման տասնմեկերորդ նստաշրջանը: Պետական հիմնի հնչյունների ներքո` ՀՀ ԱԺ նախագահ Սամվել  Նիկոյանն ազդարարեց այս գումարման խորհրդարանի վերջին նստաշրջանի բացումը: Խորհրդարանի ղեկավարը պատգամավորների անունից ողջունեց նաեւ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակն...

Within the “Open Lesson” Framework Representatives of the SEUA Visited Parliament
Within the “Open Lesson” framework of the National Assembly on February 6 a group of students: post-graduates, Masters of science and professors of State Engineering University of Armenia (SEUA) visited the parliament.
First they were at the plenary sitting of the National Assembly, and then they met with the Speaker of the National Assembly. On February 6 two-month anniversary was marked for Samvel Nikoyan’s post as the Speaker of the National Assembly, on the occasion of which the participants congratulated him, and having a sincere talk they addressed their questions to the NA Speaker.
Meanwhile, the Speaker of the National Assembly briefly introduced the activity and functions of the parliament to the participants of the “Open Lesson,” touching upon the legislative work with the example of the day’s sitting. Regarding the “Open Lesson” programme, in the NA Speaker’s words, its goal is not only the introduction ofthe works of the parliament to the students, schoolchildren and the possibility of immediate contact with the presidency and representatives of the higher legislative body, but also creating an arena of getting experience of public activity, communication for the participants of the programme through question-and-answer and immediate talks.
Samvel Nikoyan answered the various questions of the participants of the meeting, which related personally to the NA Speaker and his political activity, and the bills under debate in the parliament and different spheres of public life.
06.02.2012
The 11th Session of the National Assembly of the Republic of Armenia Begins
On February 6 the eleventh session of the fourth convocation National Assembly of Armenia began. Under the sounds of the state anthem the NA Speaker Samvel Nikoyan announced the opening of the last session of the parliament of this convocation. On behalf of the deputies the Head of the Parliament al...