ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Պետրոս Է‎ֆթիմիուին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորական հեռագիր է հղել ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ  Պետրոս  Էֆթիմիուին:
«Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ եւ մաղթում  հաջողություններ Ձեր աշխատանքում:
Հուսով եմ, որ Հայաստանի խորհրդարանի եւ ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի միջեւ համագործակցությունը կշարունակվի զարգանալ եւ կդառնա էլ ավելի արդյունավետ»:
11.07.2011
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ  Աբրահամյանը ցավակցական  հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովին: «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից Ձեզ եմ հղում  մեր խորին ցավակցությունը «Բուլգարիա»  ջերմանավի խորտակման կապակցությամբ, որը մարդ...
Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահի պաշտոնական այցը Հայաստանի Հանրապետություն
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով հուլիսի 11-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանեց Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահ Վլադիմիր Լիտվինի գլխավորած պատվիրակությունը: Մինչեւ պաշտոնական հանդիպումները ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը եւ Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահ Վլադիմիր Լիտվինը եւ...

Председатель НС РА О.Абраамян поздравил Председателя ПА ОБСЕ П.Эфтимиу
Председатель НС РА Овик Абраамян направил поздравительную телеграмму Председателю Парламентской Ассамблеи (ПА) ОБСЕ Петросу Эфтимиу:
“От имени Национального Собрания  РА и от себя лично поздравляю Вас в связи с переизбранием на пост Председателя Парламентской Ассамблеи ОБСЕ и желаю успешной работы.
Надеюсь на продолжение и развитие плодотворного сотрудничества  между парламентом Армении и ПА ОБСЕ”.
11.07.2011
Председатель НС РА О.Абраамян направил телеграмму соболезнования Председателю Государственной Думы РФ Б.Грызлову
Председатель НС РА О.Абраамян направил телеграмму соболезнования  Председателю Государственной Думы РФ Б.Грызлову:“Примите от имени  Национального Собрания Республики Армения и от меня лично наши глубокие соболезнования по случаю крушения теплохода “Булгария”, повлекшего за собой многочисл...
Официальный визит в РА Председателя Верховной Рады Украины
По приглашению Председателя НС РА О.Абраамяна 11 июля с двухдневным  официальным визитом в Армению прибыла делегация, возглавляемая Председателем Верховной Рады (ВР) Украины В.Литвиным. До официальных встреч  Председатель НС РА О.Абраамян и Председатель ВР Украины В.Литвин вместе с членами...