ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Պետրոս Է‎ֆթիմիուին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորական հեռագիր է հղել ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ  Պետրոս  Էֆթիմիուին:
«Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ եւ մաղթում  հաջողություններ Ձեր աշխատանքում:
Հուսով եմ, որ Հայաստանի խորհրդարանի եւ ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի միջեւ համագործակցությունը կշարունակվի զարգանալ եւ կդառնա էլ ավելի արդյունավետ»:
11.07.2011
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ  Աբրահամյանը ցավակցական  հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովին: «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից Ձեզ եմ հղում  մեր խորին ցավակցությունը «Բուլգարիա»  ջերմանավի խորտակման կապակցությամբ, որը մարդ...
Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահի պաշտոնական այցը Հայաստանի Հանրապետություն
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով հուլիսի 11-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանեց Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահ Վլադիմիր Լիտվինի գլխավորած պատվիրակությունը: Մինչեւ պաշտոնական հանդիպումները ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը եւ Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահ Վլադիմիր Լիտվինը եւ...

RA NA Speaker Hovik Abrahamyan congratulated the President of the OSCE Parliamentary Assembly Petros Efthymiou
The RA NA Speaker Hovik Abrahamyan sent a telegram of congratulations to Petros Efthymiou, OSCE Parliamentary Assembly President:
"On behalf of the RA National Assembly and personally me I congratulate you on the occasion of your re-election to the office of President of the OSCE Parliamentary Assembly and I wish you success in your work.
I hope that the cooperation between the Armenian Parliament and the OSCE PA will continue to develop and become even more efficient.”
11.07.2011
RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Sent a Telegram of Condolence to the Speaker of RF State Duma Boris Gryzlov
The RA NA Speaker Hovik Abrahamyan sent a telegram of condolence to Boris Gryzlov, Speaker of RF State Duma:"On behalf of the RA National Assembly and personally me I am sending you our deepest sympathy for the occasion of  “Bulgaria” vessel sinking, which caused a great many victims.I am expre...
Ukrainian Supreme Rada Speaker’s visit to the Republic of Armenia
On the RA NA Speaker Hovik Abrahamyan’s invitation the delegation headed by Vladimir Litvin, Ukrainian Supreme Rada Speaker, arrived in Armenia on a two-day official visit on July 11.  Prior to the official meetings the RA NA Speaker Hovik Abrahamyan, Ukrainian Supreme Rada Speaker Vladimir Lit...