ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց «Կարոտ» հայկական փառատոնի հիմնադիր, Հայ մշակույթի զարգացման հիմնադրամի նախագահ Մեցո Իգիթյանին
Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց «Կարոտ»  հայկական  փառատոնի հիմնադիր, Հայ մշակույթի զարգացման հիմնադրամի նախագահ Մեցո Իգիթյանին:
Հայ մշակույթի զարգացման հիմնադրամի նախագահը նշեց, որ  Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո  օրերս Հայաստանում եւ ԼՂՀ-ում անցկացված «Կարոտ» փառատոնի մասին դրական արձագանքներ են ստացվել Հայաստանի եւ արտերկրի  արվեստասերներից ու մշակույթի գործիչներից: Սա նշանակում է, որ փառատոնը հաջողությամբ է կատարում հայ մշակույթի տարածմանն ու միջազգայնացմանը նպաստելու իր առաքելությունը:
Զրուցակիցներն անդրադարձան նաեւ հաջորդ տարի «Կարոտ» հայկական փառատոնը  Փարիզում անցկացնելու առաջարկին, որն աշխարհահռչակ դերասան Ժերար Դեպարդիեի հետ Երեւանում հանդիպման ժամանակ հնչեցրել էր ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը` ֆրանսիացի դերասանին գլխավոր դեր վերապահելով այդ փառատոնում:  Հովիկ Աբրահամյանը պատրաստակամություն հայտնեց աջակցել փառատոնի նախապատրաստմանն ու անցկացմանը:
Մեցո Իգիթյանը   Հայ մշակույթի զարգացման հիմնադրամի անունից հուշանվեր հանձնեց Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին:

Председатель НС О.Абраамян принял учредителя армянского фестиваля “Карот”, председателя Фонда развития армянской культуры М.Игитяна
11 сентября Председатель НС Овик Абраамян принял учредителя армянского фестиваля  “Карот”,  председателя Фонда развития армянской культуры Мецо Игитяна.
Председатель Фонда развития армянской культуры отметил, что получены положительные отклики ценителей искусства и деятелей культуры Армении и зарубежных стран на проведенный на днях в РА и НКР под эгидой Председателя НС  О.Абраамяна фестиваль  “Карот”.  Это свидетельствует, что фестиваль выполняет свою миссию по распространению и пропаганде армянской культуры.
Собеседники обратились также к предложению провести следующий армянский фестиваль “Карот” в Париже, которую озвучил Председатель НС О.Абраамян в ходе встречи в Ереване с всемирно известным французским актером Ж.Депардье, которому отводится на нем главенствующая роль. Овик Абраамян выразил готовность содействовать подготовке и проведению   фестиваля.