Սեպտեմբերի 8-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Միջազգային եվրոպական շարժման փոխնախագահ, Բելգիայի պետնախարար Շառլ Ֆերդինանդ Նոթոմին եւ գլխավոր քարտուղար Ժոաո Դիոգո Պինտոյին:
Ողջունելով հյուրերին` Ազգային ժողովի նախագահը բարձր գնահատեց շարժման գործունեությունը եւ առաքելությունը:  Հովիկ Աբրահամյանն ընդգծեց, որ Հայաստանը կարեւորում է ինտեգրումը եվրոպական ընտանիքին, եւ այդ ուղղությամբ համապատասխան քայլեր են կատարվում:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` Շառլ Ֆերդինանդ Նոթոմը նշեց, որ Հայաստանի եվրոպական շարժումն ամենադինամիկն է  Եվրոպայի այս հատվածում: Նա  ողջունեց  2011 թվականի նոյեմբերին  Միջազգային եվրոպական շարժման համաժողովի  անցկացումը Հայաստանում` ակնկալելով  ՀՀ Ազգային ժողովի աջակցությունը: Այն նվիրված կլինի Արեւելյան գործընկերության անդամ երկրների եվրաինտեգրմանը:
Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը կարեւոր համարեց համաժողովի գաղափարը` պատրաստակամություն հայտնելով աջակցել դրա անցկացմանը: Ազգային ժողովի նախագահը նշեց, որ համաժողովը դրական կանդրադառնա ժողովրդավարական  գործընթացների վրա:
Զրուցակիցներն անդրադարձան նաեւ ԼՂ հակամարտությանը, հայ-թուրքական հարաբերություններին:
Սեպտեմբերի 8-ին տեղի ունեցան ՀՀ  ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերը: ՀՀ ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ քննարկվեց ՀՀ կառավարության կողմից  առաջին ընթերցման ներկայացրած «Ժամանակավոր անաշխատունակության նպաստների մասին», «Եկամտահարկի մասին» ՀՀ...

Председатель НС О.Абраамян принял делегацию Международного Европейского Движения
8 сентября Председатель НС Овик Абраамян принял вице-президента Международного Европейского  Движения, государственного министра Бельгии Шарля Фердинанда Нотома и Генерального секретаря Жоао Диого Пинто.
Приветствуя гостей, спикер парламента высоко оценил деятельность и миссию Движения. О.Абраамян подчеркнул важность интеграции Армении в европейскую семью и соответствующих шагов  в этом направлении.
Поблагодарив за прием, г-н Нотом отметил, что Международное Европейское  Движение Армении – самое динамичное в этой части Европы. Он приветствовал проведение в Армении форума Движения в ноябре 2011 года, ожидая содействия Национального Собрания РА. Саммит будет посвящен евроинтеграции стран-членов Восточного партнерства.
Председатель НС Овик Абраамян,  считая важной идею форума, выразил  готовность способствовать его проведению. Спикер парламента отметил, что форум позитивно отразится на демократических процессах.
Собеседники затронули также Нагорно-Карабахский конфликт и армяно-турецкие отношения.
08.09.2010
На заседаниях постоянных комиссий НС РА
8 сентября состоялись заседания постоянных комиссий НС  РА.На заседании Постоянной комиссии НС по социальным вопросам  под председательством А.Акопяна обсуждался предложенный правительством в первом чтении законодательный пакет “О пособиях по временной нетрудоспособности”, “О внесении изме...