ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պատասխանել է «Արմենպրես» գործակալության թղթակցի հարցին
Արմենպրես . Չավուշօղլուն իր վերջին հարցազրույցներից մեկում ասել է, թե չի լսել եւ տեղյակ չէ ադրբեջանական ռազմատենչ հայտարարությունների մասին, եւ անգամ Բաքվի կողմից հունիսի 18-ի լույս 19-ի գիշերը կազմակերպված սադրանքի մասին:
ՀՀ ԱԺ նախագահ . Առնվազն տարակուսանք է հարուցում, որ Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական Վեհաժողովի նախագահ Մ. Չավուշօղլուն խոստովանում է, որ տեղյակ չէ ղարաբաղյան հիմնախնդրին առնչվող կարեւոր զարգացումներին, որոնց մասին շուրջ երկու շաբաթ  բարձրաձայնում է միջազգային հանրությունը, հայտարարություններ են անում  ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ պետությունները, միջազգային կառույցները:
Եթե իրոք այդպես է, ապա դա կրկին ապացուցում է  հայկական կողմի այն պնդումը, որ ԵԽԽՎ-ի որեւէ մարմին բավարար կոմպետենտություն չունի զբաղվելու Լեռնային Ղարաբաղի խնդրով եւ դա կարող է միայն վտանգել  ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված գործընթացը:
06.07.2010
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Գլենդեյլի քաղաքապետին
Հուլիսի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Գլենդեյլ քաղաքի քաղաքապետ Արա Նաջարյանին: Հանդիպմանը ներկա էր ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը: Ողջունելով հյուրին` ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը կարեւոր համարեց, որ Սփյուռքում մեր հայրենակիցները զբաղեցնում են...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին. ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողավի աշխատակազմի արարողակարգի վարչության այցերի եւ ընդունելությունների բաժնի առաջատար մասնագետ (ծածկա...

Председатель НС РА О.Абраамян ответил на вопрос корреспондента агентства “Арменпресс”
“Арменпресс”: В одном из своих последних интервью Чавушоглу сказал, что не осведомлен и даже не слышал об азербайджанских  воинственных заявлениях и организованной Баку провокации  в ночь с 18 на 19 июля.
Председатель НС РА: По меньшей мере вызывает недоумение, что Председатель ПАСЕ  М.Чавушоглу признается в своей неосведомленности о важнейших развитиях в Карабахской проблеме, о которых уже около двух недель говорит мировое сообщество, делают заявления даже государства-сопредседатели Минской группы ОБСЕ, международные структуры.
Если действительно так, то это вновь доказывает утверждение армянской стороны, что ни один орган ПАСЕ не обладает достаточной компетенцией заниматься проблемой Карабаха, и это может лишь угрожать процессу мирного урегулирования Карабахского конфликта в рамках Минской группы ОБСЕ.
06.07.2010
Председатель НС О.Абраамян принял мэра Глендейла
6 июля Председатель НС Овик Абраамян принял мэра города Глендейла (США, штат Калифорния) Ара Наджаряна. На встрече присутствовала министр Диаспоры (Спюрка) Грануш Акопян.Приветствуя гостя, спикер парламента заметил, что в Спюрке наши соотечественники занимают различные посты, в том числе в муниципал...