ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պատասխանել է «Արմենպրես» գործակալության թղթակցի հարցին
Արմենպրես . Չավուշօղլուն իր վերջին հարցազրույցներից մեկում ասել է, թե չի լսել եւ տեղյակ չէ ադրբեջանական ռազմատենչ հայտարարությունների մասին, եւ անգամ Բաքվի կողմից հունիսի 18-ի լույս 19-ի գիշերը կազմակերպված սադրանքի մասին:
ՀՀ ԱԺ նախագահ . Առնվազն տարակուսանք է հարուցում, որ Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական Վեհաժողովի նախագահ Մ. Չավուշօղլուն խոստովանում է, որ տեղյակ չէ ղարաբաղյան հիմնախնդրին առնչվող կարեւոր զարգացումներին, որոնց մասին շուրջ երկու շաբաթ  բարձրաձայնում է միջազգային հանրությունը, հայտարարություններ են անում  ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ պետությունները, միջազգային կառույցները:
Եթե իրոք այդպես է, ապա դա կրկին ապացուցում է  հայկական կողմի այն պնդումը, որ ԵԽԽՎ-ի որեւէ մարմին բավարար կոմպետենտություն չունի զբաղվելու Լեռնային Ղարաբաղի խնդրով եւ դա կարող է միայն վտանգել  ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված գործընթացը:
06.07.2010
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Գլենդեյլի քաղաքապետին
Հուլիսի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Գլենդեյլ քաղաքի քաղաքապետ Արա Նաջարյանին: Հանդիպմանը ներկա էր ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը: Ողջունելով հյուրին` ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը կարեւոր համարեց, որ Սփյուռքում մեր հայրենակիցները զբաղեցնում են...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին. ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողավի աշխատակազմի արարողակարգի վարչության այցերի եւ ընդունելությունների բաժնի առաջատար մասնագետ (ծածկա...

Armenpres: In one of his last interviews Çavusoglu said that he has not heard and he is not aware of Azerbaijani bellicose announcements and even about  provocation being organized in the morning of June 19 by Baku?
RA NA Speaker: At least it causes suspicion that the President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe M. Çavusoglu confesses that he is not aware of important developments, about which the international community, the OSCE Minsk Group Co-Chair states, international structures have voiced for two weeks.
If it is really like that it once again proves the assertion of the Armenian side that there is no body in PACE, which has competence to be involved in Nagorno Karabakh problem, and it may endanger the process directed to peaceful settlement of Karabakh conflict within the framework of OSCE Minsk Group.
06.07.2010
RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Receives the Mayor of Glendale
On July 6 RA NA Speaker Hovik Abrahamyan received the Mayor of Glendale, State of California of USA Ara Najarian. RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan attended the meeting.Greeting the guest RA National Assembly Speaker considered important that our compatriots serve different posts, including i...