Հայաստանի պատերազմի եւ զինված ուժերի վետերանները Ազգային ժողովում
Հունվարի 13-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ընդունեց Հայաստանի պատերազմի եւ զինված ուժերի վետերանների կոմիտեի նախագահ Հրանտ Հովհաննիսյանին եւ կոմիտեի անդամներ Պ. Պետրոսյանին, Մ. Գրիգորյանին, Պ. Սողոյանին: Հանդիպմանը ներկա էին նաեւ ԱԺ փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանը եւ Ազգային ժողովի սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Հակոբյանը:
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, որ անգնահատելի  է հայրենական մեծ պատերազմի ժամանակ  վետերանների ներդրած ավանդը, որ սերունդները պետք է գնահատեն եւ հավերժ հիշեն նրանց կողմից հայրենիքին մատուցած ծառայությունները:
Հանդիպմանը քննարկվեցին վետերանների կողմից բարձրացված մի շարք խնդիրներ` այդ թվում ավանդների վերադարձման, վետերանների արտոնությունների վերականգնման եւ այլ հարցեր:

Ветераны войны и Вооруженных сил Армении в парламенте
13 января Председатель НС  О.Абраамян принял председателя Комитета ветеранов и Вооруженных сил Армении Г.Оганесяна и членов комитета П.Петросяна, М.Григоряна, П.Согояна. На встрече присутствовали вице-спикер А.Петросян и председатель Постоянной комиссии по социальным вопросам НС А.Акопян.
Председатель НС О.Абраамян отметил, что  неоценим вклад ветеранов в годы Великой Отечественной войны и  поколения должны ценить и вечно помнить их заслуги перед  Родиной.
На встрече ветераны подняли ряд проблем, в том числе возвращения вкладов, восстановления льгот ветеранам и др.