Հունիսի 6-ին ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որի ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման  եւ    հունիսի 9-12 -ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծերը:
Չորրորդ գումարման ԱԺ երրորդ նստաշրջանի օրակարգի լրացումներ բաժնում   ընդգրկվել է 4 հարց: ԱԺ առաջիկա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 34  հարց, միջազգային 5 պայմանագիր:
Չորրորդ  գումարման ԱԺ երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ հունիսի 9-12-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի  նախագիծը կհաստատվեն հունիսի 9-ի ԱԺ նիստում:
06.06.2008
Հունիսի 6-ին տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերը:ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստում, Արմեն Ռուստամյանի  նախագահությամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանձնաժողովի քննարկմանը ներկայացրեց 2007 թվականի հոկտեմբերի 5-ին Դուշանբեում ստորագրված «Անկախ պետ...

6 июня под председательством Председателя НС РА Т.Торосяна в НС состоялось рабочее совещание,   на  котором обсуждались  проект   решения о внесении дополнений в повестку дня третьей сессии НС четвертого созыва и проекты повесток дня  четырехдневных   заседаний НС 9-12 июня.
В раздел дополнений повестки дня третьей сессии НС четвертого созыва включено  4 вопроса.  В проект повестки дня предстоящих заседаний НС включены 34 вопроса,  5 международных договоров.
Проект решения о внесении дополнений в повестку дня  третьей сессии НС четвертого созыва  и проект повестки дня  заседаний НС 9-12 июня будут утверждены на заседании НС 9 июня.