Հունիսի 26-ին կշարունակվի ԱԺ առաջին նստաշրջանը
Հունիսի 26-ին, ժամը 10-ից կշարունակվի չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի առաջին նստաշրջանը`  օրակարգում ունենալով ՀՀ կառավարության գործունեության ծրագրի հաստատումը:
Հունիսի 25-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Համաշխարհային բանկի Հայաստանի գրասենյակի տնօրեն Արիստոմեն Վարուդակիսին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Համաշխարհային բանկի եւ Ազգային ժողովի համագործակցության խնդիրները: Նշելով, որ 2000 թ., երբ ՀԲ գրասենյակի տնօրենը Հայաստանում Օուեյս Սաադաթն է...
Տեղի ունեցավ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի առաջին նիստը
Հունիսի 25-ին տեղի ունեցավ ԱԺ եվրոպական  ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի առաջին նիստը` օրակարգում ունենալով հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի  ընտրությունը եւ հանձնաժողովի կանոնակարգի հաստատումը: Նիստը վարում էր հանձնաժողովի նախագահ Ավետ Ադոնցը:ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական ...

26 июня будет продолжена работа первой сессии НС
26 июня с 10 часов будет продолжена работа первой сессии НС четвертого созыва, с повесткой: утверждение Программы деятельности Парвительства РА.
Директор Армянского офиса Всемирного банка в Национальном Собрании
25 июня Председатель НС РА Тигран Торосян принял директора Армянского офиса Всемирного банка Аристомена Варудакиса.В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества между Всемирным банком и Национальным Собранием. Отметив, что в 2000 году, когда директором ВБ в Армении являлся Оуэйс Саадат, и име...
Состоялось первое заседание Постоянной комисии НС по вопросам европейской интеграции
25 июня состоялось первое заседание Постоянной комиссии НС по вопросам интеграции в европейские структуры, в повестке дня которого стояли вопросы избрания заместителя председателя Комиссии и утверждение регламента комиссии. Заседание вел председатель Комиссии Авет Адонц. Заместителем Постоянной коми...