ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա  բարեկամական խմբի ղեկավար Վլադիմիր Վարդանյանն ապրիլի 25-ին հանդիպել է Ֆրանսիայի Հանրապետության ձախակողմյան «Ըմբոստ Ֆրանսիա» ընդդիմադիր կուսակցության նախագահ Ժան-Լյուկ Մելանշոնի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վլադիմիր Վարդանյանը, ողջունելով պատվիրակությանը խորհրդարանում, նշել է, որ հայ-ֆրանսիական հարաբերությունները բոլոր մակարդակներում դինամիկ զարգանում են: Նա շնորհակալություն է հայտնել ֆրանսիացի գործընկերներին ապրիլի 24-ին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հարգելու համար:
Ժան-Լյուկ Մելանշոնը նշել է, որ Հայաստանն այսօր առանձնահատուկ դժվարին իրավիճակում է գտնվում, եւ առավել քան երբեւէ ուշադրության է արժանի:

25 апреля руководитель группы дружбы НС Армения-Франция В.Варданян встретился с делегацией, возглавляемой председателем левой оппозиционной партии Французской Республики "Непокорная Франция" Жан-Люком Меланшоном.
В.Варданян, приветствуя делегацию в парламенте, отметил, что армяно-французские отношения динамично развиваются на всех уровнях. Он поблагодарил французских коллег за почитание памяти жертв Геноцида армян 24 апреля в мемориальном комплексе Цицернакаберд.
Жан-Люк Меланшон отметил, что Армения сегодня находится в особенно сложной ситуации и заслуживает внимания как никогда.