Իսպանիայի Թագավորության Պալմա քաղաքում ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցում է  Եվրոպական միության անդամ պետությունների խորհրդարանների ղեկավարների համաժողովին:
Համաժողովը եվրոպական խորհրդարանների միջեւ կարծիքների, տեղեկատվության եւ փորձի փոխանակման հարթակ է, որը նպաստում է խորհրդարանների աշխատանքներին, աջակցում նրանց համագործակցությանը եւ վերահսկում ԵՄ միջխորհրդարանական գործունեության համակարգումն ամենաբարձր մակարդակով:
Ապրիլի 21-22-ին ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Հունգարիայի, Մալթայի, Ռումինիայի, Մոլդովայի, Ավստրիայի, Կանադայի, Անդորրայի, Նիդերլանդների, Չեխիայի, Կիպրոսի եւ այլ խորհրդարանների ղեկավարների հետ:
Քննարկվել են Եվրոպայում եւ Հարավային Կովկասում անվտանգային իրավիճակը, ՀՀ-ԵՄ համագործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:

The Delegation led by the RA NA President Alen Simonyan participates in the Conference of Speakers of European Union Parliaments in Palma of the Kingdom of Spain.
The Conference of Speakers is a forum for the exchange of views, information and experiences among European parliaments, which promotes the role of parliaments, supports their cooperation and oversees the coordination of inter-parliamentary EU activities at the highest level.
On April 21-22, the delegation led by the NA President met with the heads of parliaments of Hungary, Malta, Romania, Moldova, Austria, Canada, Andorra, Netherlands, Czech Republic, Cyprus and other countries.
A large scope of issues on the security situation in Europe and South Caucasus and the enhanced cooperation between the RA-EU were discussed.