ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի  մշտական հանձնաժողովը ապրիլի 22-ի հերթական նիստում լսել եւ ի գիտություն է ընդունել ՀՀ ԱԺ բյուջետային գրասենյակի 2024 թվականի առաջին եռամսյակի ընթացքում կատարած աշխատանքների մասին հաշվետվությունը:
Բյուջետային գրասենյակի փորձագետ Արմինե Վարշամյանը հայտնել է, որ հաշվետու ժամանակաշրջանում գրասենյակը պատրաստել եւ ԱԺ նախագահի տեղակալներին, մշտական հանձնաժողովներին, խմբակցություններին եւ   պատգամավորներին է տրամադրել 168 տեղեկանք, մասնավորապես 2023 թվականի տարեկան եւ 2024 թվականի հունվար, փետրվար, մարտ ամիսների պետական բյուջեներով նախատեսված ծախսերի կատարման ընթացքի վերաբերյալ`  79 տեղեկանքներ:
Փորձագետը մանրամասն ներկայացրել է կատարված աշխատանքներն ու  տրամադրված տեղեկանքներն` ըստ ուղղությունների:
Հանձնաժողովի որոշմամբ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի եւ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովները մայիսի 15-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարեն համատեղ նիստ` օրակարգում ունենալով ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության ««Կոշտ թափոնների կառավարման գործընթացի» կատարողականի հաշվեքննության արդյունքների վերաբերյալ» Հաշվեքննիչ պալատի ընթացիկ եզրակացության վերաբերյալ հարցը:

At April 22 regular sitting, the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs listened and took as a note the report on the work done by the RA NA Budget Office.
The expert of Budget Office Armine Varshamyan informed that during the financial period the Office prepared and submitted to the NA Vice Presidents, Standing Committees, factions and deputies 168 certificates, par4ticularly 79 certificates on the procedure of the execution of the expenditures designed by the annual state budgets for 2023 and January, February, March of 2024.
The expert presented in detail the work done and the provided references, according to directions.
By the decision of the Committee the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs and on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment Protection will convene a joint sitting on May 15, at 11:00, having on the agenda the issue of the current conclusion of the Audit Chamber on the Results of the Audit of the execution of the Solid Waste Management Process of the RA Ministry of Territorial Administration and Infrastructure.