ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի  մշտական հանձնաժողովը ապրիլի 22-ի հերթական նիստում լսել եւ ի գիտություն է ընդունել ՀՀ ԱԺ բյուջետային գրասենյակի 2024 թվականի առաջին եռամսյակի ընթացքում կատարած աշխատանքների մասին հաշվետվությունը:
Բյուջետային գրասենյակի փորձագետ Արմինե Վարշամյանը հայտնել է, որ հաշվետու ժամանակաշրջանում գրասենյակը պատրաստել եւ ԱԺ նախագահի տեղակալներին, մշտական հանձնաժողովներին, խմբակցություններին եւ   պատգամավորներին է տրամադրել 168 տեղեկանք, մասնավորապես 2023 թվականի տարեկան եւ 2024 թվականի հունվար, փետրվար, մարտ ամիսների պետական բյուջեներով նախատեսված ծախսերի կատարման ընթացքի վերաբերյալ`  79 տեղեկանքներ:
Փորձագետը մանրամասն ներկայացրել է կատարված աշխատանքներն ու  տրամադրված տեղեկանքներն` ըստ ուղղությունների:
Հանձնաժողովի որոշմամբ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի եւ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովները մայիսի 15-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարեն համատեղ նիստ` օրակարգում ունենալով ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության ««Կոշտ թափոնների կառավարման գործընթացի» կատարողականի հաշվեքննության արդյունքների վերաբերյալ» Հաշվեքննիչ պալատի ընթացիկ եզրակացության վերաբերյալ հարցը:

22 апреля Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам на очередном заседании заслушала и приняла к сведению отчет о работе Бюджетного офиса (БО) НС РА в первом квартале 2024 г.
По информации эксперта БО А.Варшамян, за отчетный период бюро подготовило и представило вице-спикерам НС, постоянным комиссиям, фракциям и депутатам 168 справок, в частности, о ходе исполнения расходов государственных бюджетов в 2023 г. и первом квартале 2024 г. – 79 справок.
Эксперт подробно представила по направлениям выполненные работы и предоставленные справки.
По решению комиссии 15 мая, в 11.00, постоянные комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам и вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны окружающей среды созовут совместное заседание с повесткой о текущем заключении Аудиторской палаты по итогам аудита об исполнении отчета "О процессе управления твердыми отходами" Министерством территориального управления и инфраструктур РА.