Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանն ապրիլի 12-ին ընդունել է Վրաստանի արդարադատության նախարար Ռատի Բրեգաձեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը ներկա  են եղել ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը եւ մեր երկրում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեն:
Ողջունելով հյուրերին` Ռուբեն Ռուբինյանը կարեւորել է Վրաստանի հետ ռազմավարական գործընկերություն հաստատելու փաստը: ԱԺ փոխնախագահն ընդգծել է, որ վերջին տարիներին հայ-վրացական հարաբերությունները հասել են զարգացման նոր մակարդակի:
Կողմերը խոսել են խորհրդարանական հարաբերություններից, կարեւորել համանման հանձնաժողովների միջեւ փոխգործակցության խորացումը:

On April 12, the Vice President of the National Assembly of Armenia Ruben Rubinyan received the delegation led by the Minister of Justice of Georgia Rati Bregadze.
The Chair of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan and the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to our country George Sharvashidze attended the meeting.
Welcoming the guests, Ruben Rubinyan highlighted the fact of establishing strategic partnership with Georgia. The NA Vice President underscored that in the last years the Armenian-Georgian relations had reached a new level of development.
The sides spoke about the parliamentary relations, emphasized the deepening of collaboration between the similar committees.