Խորհրդարանն ապրիլի 12-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը:
Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած ««Սննդամթերքի անվտանգության պետական վերահսկողության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Տաթեւիկ Սարգսյանը նշել է, որ առաջարկվող փոփոխությունների արդյունքում սննդամթերքի անվտանգության եւ բուսասանիտարիայի ոլորտներում վերահսկողությունն առավել արդյունավետ կլինի: Իրավական հիմք կունենան կերային հավելումների պետական գրանցման, մերժման, կասեցման եւ դադարեցման կարգի ու ռեեստրի վարման հետ կապված հարաբերությունները:
Առաջինից երկրորդ ընթերցում ընկած ժամանակահատվածում օրենսդրական փաթեթում կատարվել են տեխնիկական փոփոխություններ:

On April 12, the Parliament continued the work of regular sittings.
In the second reading, the package of draft laws authored by the Government on Making Amendments and Addenda to the Law on State Control of Food Safety and the attached laws were debated.
The RA Deputy Minister of Economy Tatevik Sargsyan noted that as a result of the proposed amendments, control in the fields of food safety and phytosanitary will be more effective. The relations regarding state registration, rejection, suspension and termination of feed additives and maintaining the register will have a legal basis.
Technical amendments were made in the legislative package during the period from the first to the second reading.