Շարունակվում է է լրագրողների հավատարմագրումը Ազգային ժողովում
2006 թ. օգոստոսի 15-ից սկսվել է եւ օգոստոսի 31-ին կավարտվի ԱԺ աշնանային նստաշրջանի աշխատանքները լուսաբանող լրագրողների հավատարմագրումը:
Համաձայն «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ օրենքի` հավատարմագրման համար ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետի անունով ներկայացվում է զանգվածային լրատվամիջոցի ղեկավարի դիմումը` հավատարմագրվող աշխատակցի անուն-ազգանվան, պաշտոնի նշումով եւ մեկ լուսանկարով:
Օտարերկրյա լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները հավատարմագրվելու համար պետք է ներկայացնեն նաեւ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունում հավատարմագրման պատճենը:
Հիշեցնում ենք, որ յուրաքանչյուր թերթին եւ գործակալությանը տրվում են երկուական անվանական հավատարմագրեր լրագրողների համար, հեռուստաընկերությանը` չորսական անվանական հավատարմագրեր` երկուական լրագրողների եւ երկուական օպերատորների համար:

Продолжается аккредитация журналистов в Национальном Собрании
15 августа началась и 31 августа  закончится аккредитация журналистов, освещающих  работу осенней сессии НС.
Согласно закону РА “Регламент НС”, для аккредитации на имя начальника Управления по связям с общественностью НС РА  представляются заявление руководителя СМИ -  с указанием имени и фамилии аккредитуемого сотрудника, его должности и   одна фотография.
Представители СМИ зарубежных стран для аккредитации должны также представить копию аккредитации в МИД РА.
Напоминаем, что каждой газете и агентству выдаются по две именные аккредитации для      журналистов, телекомпании -  по четыре именные аккредитации – по две журналистам и по две – операторам.
Неполные или неверно представленные заявления не будут обсуждаться и журналисты не будут аккредитованы.