Ազգային ժողովում Գորիսի Ակներ եւ Վերիշեն բնակավայրերի դպրոցականների հետ հանդիպել են երկրի վարչապետն ու խորհրդարանի ղեկավարը
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանն ու պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը մայիսի 19-ին հանդիպել են ճանաչողական այցով խորհրդարանում գտնվող ՀՀ Սյունիքի մարզի Գորիս համայնքի Ակներ եւ Վերիշեն բնակավայրերի դպրոցների սաների ու ուսուցիչների հետ:
Հարցուպատասխանի ձեւաչափում աշակերտները բարձրացրել են մեր երկրի արտաքին ու ներքին քաղաքական օրակարգին, սահմանային անվտանգությանը, տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացներին, խաղաղությանը միտված քայլերին, տնտեսական ու կրթական բարեփոխումներին վերաբերող եւ այլ հարցեր:
19.05.2023
Օրենսդրական նախաձեռնություններով կարգավորվում են սնանկության ոլորտին առնչվող եւ հակակոռուպցիոն դատարանի գործունեությունը վաղաժամկետ ծավալելու վերաբերյալ մի շարք հարցեր
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը մայիսի 19-ի նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել լրամշակված երկու օրենսդրական փաթեթի: Առաջին փաթեթով առաջարկվում է «Սնանկության մասին» օրենքում եւ հարակից օրենքներում կատարել լրացումներ, որոնք հնարավորություն են տալու սն...

Prime Minister and Head of Parliament meet with pupils of Akner and Verishen settlements of Goris in National Assembly
On May 19, the RA Prime Minister Nikol Pashinyan, the RA NA President Alen Simonyan, the Head of the Civil Contract Faction Hayk Konjoryan and the deputy Armen Khachatryan met with the pupils and the teachers of Akner and Verishen schools in Goris community of Syunik region of the RA, who were on a cognitive visit to the Parliament.
In the Q&A session, the pupils raised questions regarding the foreign and domestic political agenda of our country, border security, processes taking place in the region, steps aimed at peace, economic and educational reforms.
19.05.2023
Legislative initiatives regulate a number of issues regarding field of bankruptcy and early expansion of activity of Anti-Corruption Court
The NA Standing Committee on State and Legal Affairs debated and endorsed two revised legislative packages at May 19 sitting in the second reading.In the first package, it is proposed to make addenda to the law on Bankruptcy and the related laws, which will enable organizations in the process of ban...