Հոկտեմբերի 17-ին Երեւան է ժամանել ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի (ԺԳՀ) նախագահ Դեյվիդ Փրայսի գլխավորած կոնգրեսական պատվիրակությունը:
Հոկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 16:30-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանի եւ ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի (ԺԳՀ) նախագահ Դեյվիդ Փրայսի մամուլի ասուլիսը:
Դեյվիդ Փրայսին ուղեկցում են Ներկայացուցիչների պալատի անդամներ Դիանա Դեգեթը, Ջիմ Քուփերը եւ Էնդի Լեւինը:

On October 17, a U.S. House Democracy Partnership (HDP) Congressional Delegation led by Chairman David Price, arrived in Yerevan.
On October 18, at 16:30 p.m., the press conference of the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Eduard Aghajanyan and the Chairman of the U.S. House Democracy Partnership David Price will take place in the hall next to the NA session hall.
David Price is accompanied by Members of the House of Representatives Diana DeGette, Jim Cooper, and Andy Levin.