Սեպտեմբերի 9-ին Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ կայացել է ՀՀ Ազգային ժողովի խորհրդի նիստը:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի եւ սեպտեմբերի 12-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը, սահմանվել է նաեւ հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը:
Սեպտեմբերի 12-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 45 հարց:
Խորհրդի որոշմամբ՝ հետաձգվել են «Ազգային ժողովի խորհրդի 2021 թվականի հոկտեմբերի 4-ի 010-Ա որոշման մեջ փոփոխություն կատարելու մասին», «Ազգային ժողովի խորհրդի 2021 թվականի հոկտեմբերի 25-ի 019-Ա որոշման մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ազգային ժողովի խորհրդի 2021 թվականի հոկտեմբերի 25-ի 020-Ա որոշման մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ «Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում թեկնածուների ընտրության համար ձեւավորվող մրցութային խորհրդի անդամ նշանակելու մասին» որոշումների նախագծերի քննարկումները: Նախագծերի մանրամասները՝ այստեղ:
ՀՀ Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի աշխատանքները լուսաբանելու համար խորհրդարանում հավատարմագրված լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներն իրենց հավատարմագրերը կարող են ստանալ Ազգային ժողովի ընդունարանում (Բաղրամյան անցակետ) միայն սեպտեմբերի 12-ին` ժամը 09:30-18:00-ը: Լրացուցիչ հարցերի հ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը սեպտեմբերի 9-ին ընդունել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) եվրասիական տարածաշրջանի տնօրեն Սթիվեն Նիքսին: Կողմերը քննարկել են Ազգային ժողով-Միջազգային հանրապետական ինստիտուտ համագործակցության օրակարգն ու զարգացման ուղիները: Ընդգծվել է, որ IRI-ի հետ Ազգային ժողովի...
«Հանրային ծառայության մասին» եւ կից մի շարք օրենքներում առաջարկվող փոփոխությունների քննարկումը հանձնաժողովում հետաձգվել է
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի սեպտեմբերի 9-ի նիստում Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ որոշվել է հեղինակի բացակայության պատճառով մինչեւ երկու ամիս ժամկետով հետաձգել «Հանրային ծառայության մասին» եւ կից առաջարկվող մի շարք օրենքներում լրացումներ եւ փոփոխություններ նախատեսող օրենս...

On September 9, the sitting of the RA National Assembly Council presided over by Alen Simonyan was held.
The draft agendas of the fourth session of the eighth convocation of the National Assembly and the regular sittings to be convened on September 12 were debated and approved, the sequence of the debate of the agenda items of the regular sittings was also set.
45 items were included in the draft agenda of the regular sittings to be convened on September 12.
According to the decision of the Council, the debates of the draft decisions on Amending the 010-A Decision of October 4, 2021 of the National Assembly Council, on Making Amendments to the 019-A Decision of October 25, 2021 of the National Assembly Council, on Making Amendments to the 020-A Decision of October 25, 2021 of the National Assembly Council and on Appointing Member of the Competitive Council Formed to Elect Candidates for the Position of Member of the Corruption Prevention Commission were postponed.
On September 9, the RA NA President Alen Simonyan received the Regional Program Director for Eurasia of International Republican Institute Stephen Nix.The sides discussed the agenda and ways of development of cooperation between the National Assembly and the International Republican Institute. It wa...
Debate of Proposed Amendments to Law on Public Service and Number of Related Ones Postponed
On September 9, at the sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs, chaired by Vladimir Vardanyan, it was decided to postpone the debate of the legislative package on addenda and amendments to the Law on Public Service and a number of related proposed ones because of author’s ...