ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամները սեպտեմբերի 16-ին հանդիպել են Արցախի խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարներին եւ հանձնաժողովների նախագահներին: Հանդիպման առանցքում եղել է Հայաստանի ու Արցախի շուրջ ստեղծված ռազմաքաղաքական իրադրությունը, որը շարունակում է լարված մնալ: Քննարկվել են ստեղծվ...
ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունը սեպտեմբերի 16-ին հանդիպել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությանը: Արցախի պատվիրակության կազմում եղել են ԱՀ ԱԺ բոլոր խմբակցությունները եւ մշտական հանձնաժողովները ներկայացնող պատգամավորները: Արցախի պատգամավորները ներկայացրել են Արցախի Հանրապետությունում ...
Լիտվայի Հանրապետության Սեյմասի Հայաստանի Հանրապետության հետ միջխորհրդարանական կապերի խմբի անդամները դատապարտում են 2022 թ. սեպտեմբերի 13-ի գիշերն Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի դեմ ռազմական հարձակումը: Լուրջ մտահոգություն է հայտնվում Տավուշի, Գեղարքունիքի, Արարատի, Վայոց Ձորի, Սյունիքի մարզերում խոշոր տ...
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանի, Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանի, Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի հետ ընդունել է Արցա...
Այս պահին, թեեւ հարաբերական դադար է առաջնագծում, բայց դեռեւս պարզ չէ, թե ինչ իրական դրդապատճառներ դա ունի. այս մասին նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը սեպտեմբերի 16-ին խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում: Պատգամավորը նաեւ անդրադարձել է ՄԱԿ-ում  Հայաստանի ներ...
Ադրբեջանը 44-օրյա պատերազմում տարած հաղթանակից հետո փորձում է սեղմել օղակը Հայաստանի շուրջ. Սեյրան Օհանյան
«Հայաստան» խմբակցությունն իր եւ գաղափարակիցների աջակցությունն է հայտնում ՀՀ զինված ուժերին, յուրաքանչուր զինվորին, զինծառայողին, հրամանատարին, ինչպես նաեւ եռամսյա հավաքների մասնակիցներին եւ կամավորագրվածներին: Այս մասին ասել է «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը՝ սեպտեմբերի 16-ի խորհրդար...
Մենք ամեն ինչ անում ենք, որ բանակցությունների միջոցով կարողանանք կարգավորել այս հարցերը եւ առաջ շարժվել խաղաղության պայմանագրի բանակցությունների շուրջ. ասել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը սեպտեմբերի 16-ի խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում: Խմբակցության ք...

Members of With Honor Faction Meet with Delegation of National Assembly of Republic of Artsakh
On September 16, the members of the RA NA With Honor Faction met with the Heads of the parliamentary factions of Artsakh and the Committee Chairs. The military-political situation created around Armenia and Artsakh was at the core of the meeting. Issues related to harmonization of political position...
Armenia Faction Meets with Delegation of National Assembly of Republic of Artsakh
On September 16, the delegation of the National Assembly of the Republic of Artsakh met with the RA NA Armenia Faction. All the factions of the National Assembly of the Republic of Artsakh and the deputies representing the Standing Committees were part of the delegation of Artsakh. The deputies of A...
Statement of the Seimas Lithuania-Armenia Friendship Group of Lithuania
Members of the Interparliamentary Relations Group with the Republic of Armenia of the Seimas of the Republic of Lithuaniacondemn 2022 September 13 military attack against Armenia launched by Azerbaijan at night. Deep concern at the reports of the use of large-caliber weapons, artillery, drones, targ...
Members of Civil Contract Faction Receive Deputies of National Assembly of Artsakh
The Head of the RA NA Civil Contract Faction Hayk Konjoryan together with the Secretary of the Faction Artur Hovhannisyan, the Chair of the Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan, the Chair of the Standing Committee on Defense and Security Andranik Kocharyan received the de...
Hayk Mamijanyan: As Armenia Has Been a Friend and Strategic Decent Partner and Ally, Similar Support Shall Be Towards Armenia
At this moment, though there is relative pause on the frontline, but it is not clear yet what real motives it has: the deputy of the NA With Honor Faction Tigran Abrahamyan said about this during the parliamentary briefings on September 16. The deputy also touched upon the statement of the Represent...
Seyran Ohanyan: After the victory in the 44-day war, Azerbaijan is trying to tighten the ring around Armenia
“The Armenia Faction expresses its and ideologues’ support to the RA Armed Forces, to every soldier, serviceman, commander, as well as to the participants and volunteers of the three-month gatherings,” the Head of the Armenia Faction Seyran Ohanyan noted during the parliamentary briefings on Septemb...
Artur Hovhannisyan: We are doing everything in order to settle the issues through negotiations and move forward with the peace treaty negotiations
“We are doing everything in order to settle the issues through negotiations and move forward with the peace treaty negotiations,” the Secretary of the Civil Contract Faction Artur Hovhannisyan said during the parliamentary briefings on September 16. The Secretary of the faction added that there is n...