Հիմք ընդունելով պատգամավորի հրաժարականի մասին դիմումը եւ առաջնորդվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 154-րդ հոդվածի 1-ին մասի 6-րդ կետի եւ 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետի պահանջով՝ դադարած համարել «Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակով ընտրված պատգամավոր Արթուր Ղազինյանի՝ պատգամավորի լիազորությունները:
«Մենք կարող ենք» հասարակական կազմակերպության կողմից երիտասարդների հետ իրականացվող աշխատանքները տպավորիչ են եւ ոգեշնչող, քանի որ նրանց հնարավորություն են տալիս սովորել ժամանակակից եւ իր պատմությամբ երիտասարդ արվեստ, որը փորձում է հավերժացնել կյանքի մի պահ, մի շունչ, մի դրվագ եւ լուսանկարի միջոցով անմ...

На основании прошения об отставке депутата и руководствуясь требованием п.6 ч.1 ст.154 и п.2 ч.2 ст.155 K онституционного закона “Регламент Национального Собрания”, считать прекращенными полномочия избранного по общегосударственому избирательному списку блока партий “Армения” депутата НС А.Казиняна.
“Работы, проводимые общественной организацией “Мы можем” с молодежью, впечатляют и вдохновляют, так как дают им возможность познать современное и молодое искусство со своей историей, пытающееся увековечить мгновение жизни, дыхание, эпизод и увековечить его для будущих поколений с помощью фотографии....