Ալխաս Ղազարյանն ու Նարեկ Բաբայանը հանդիպել են Քաղաքական դասընթացների երեւանյան դպրոցի աշակերտների հետ
Եվրոպայի խորհրդի Քաղաքական դասընթացների երեւանյան դպրոցի տնօրեն Արմեն Զաքարյանի խոսքով՝ «Ժողովրդավարական քաղաքացիության ուսուցում. Առաջին անգամ ընտրող» ծրագիրն իրականացվել է նախորդ խորհրդարանական ընտրություններին զուգահեռ: Հանրապետության 104 ավագ դպրոցից 50-ն ընդգրկված է այս ծրագրում: Աշխարհագրությո...
ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանն ընդունել է Նիդերլանդների դեսպանին
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանն ապրիլի 29-ին ընդունել է Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նիկո Սխերմերսին: Խորհրդարանի փոխխոսնակը շնորհավորել է Հոլանդիայի բարեկամ ժողովրդին` Նիդերլանդների Ազգային տոնի կապակցությամբ: Խոսելով երկկողմ համագործակցությունից...
Քաղաքացու օրվան ընդառաջ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է մարզերի աշակերտներին
Քաղաքացու օրվան ընդառաջ ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ապրիլի 29-ին հանդիպել է ճանաչողական այցի շրջանակում Ազգային ժողովում գտնվող Քաղաքական դասընթացների երեւանյան դպրոցի` ՀՀ տարբեր մարզերի աշակերտներին: Պատգամավորների տեղերում նստած պատանիներն ընդհանուր առմամբ տպավորվել էին դահլիճից: Նրանք միանշանակ ...
Օրինագծով սահմանվում է ոչ ֆորմալ եւ ինֆորմալ ուսուցման արդյունքների գնահատման եւ ճանաչման կարգը
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Սիսակ Գաբրիելյանի, Թագուհի Ղազարյանի, Կնյազ Հասանովի եւ Հասմիկ Հակոբյանի հեղինակած «Կրթության մասին» օրենքում լրացումների նպատակն է կարգավորել լրացուցիչ կրթական ծրագրերի իրականացման կարգը, որպեսզի պայմաններ ստեղծվեն՝ ճանաչելու համար քաղաքացիներ...
Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ԱՀԿ եվրոպական տարածաշրջանային գրասենյակի տնօրենի գլխավորած պատվիրակությանը
Ապրիլի 29-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) եվրոպական տարածաշրջանային գրասենյակի տնօրեն Հանս Կլյուգեի գլխավորած պատվիրակությանը: Ալեն Սիմոնյանը ողջունել է Հայաստանի առողջապահության նախարարության եւ ԱՀԿ եվրոպական տարածաշրջանային գրասեն...

Alkhas Ghazaryan and Narek Babayan Meet with Pupils of Yerevan School of Political Studies
According to the Director of the Yerevan School of Political Studies Armen Zakaryan, Education for Democratic Citizenship: The First-time voters project was implemented in parallel with the previous parliamentary elections. 50 out of 104 high schools of the republic are included in this project. The...
NA Vice President Hakob Arshakyan Receives Ambassador of Netherlands
On April 29, the Vice President of the National Assembly Hakob Arshakyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to Armenia Nico Schermers. The Deputy Speaker of Parliament congratulated the friendly people of the Netherlands on the occasion of the...
On the Eve of Citizen’s Day, NA President Alen Simonyan Meets with Students of Marzes
On the eve of the Citizen’s Day, the RA NA President Alen Simonyan met with the students of Yerevan School of Political Studies from the different marzes of the Republic of Armenia being in the National Assembly within the framework of a cognitive visit on April 29. The teenagers sitting in the seat...
Procedure for Evaluating and Recognizing Non-Formal and Informal Learning Outcomes was Established by Draft
The purpose of the addenda to the Law on Education authored by the deputies of the NA Civil Contract Faction Sisak Gabrielyan, Taguhi Ghazaryan, Knyaz Hasanov and Hasmik Hakobyan is to regulate the procedure of implementation of additional educational programmes in order to create conditions for rec...
Alen Simonyan Receives Delegation Headed by Director of WHO Regional Office for Europe
On April 29, the RA NA President Alen Simonyan received the delegation headed by the Director of the WHO Regional Office for Europe Hans Kluge. Alen Simonyan welcomed the cooperation agreement signed yesterday between the Ministry of Health of Armenia and the WHO Regional Office for Europe. The NA P...