Ալխաս Ղազարյանն ու Նարեկ Բաբայանը հանդիպել են Քաղաքական դասընթացների երեւանյան դպրոցի աշակերտների հետ
Եվրոպայի խորհրդի Քաղաքական դասընթացների երեւանյան դպրոցի տնօրեն Արմեն Զաքարյանի խոսքով՝ «Ժողովրդավարական քաղաքացիության ուսուցում. Առաջին անգամ ընտրող» ծրագիրն իրականացվել է նախորդ խորհրդարանական ընտրություններին զուգահեռ: Հանրապետության 104 ավագ դպրոցից 50-ն ընդգրկված է այս ծրագրում: Աշխարհագրությո...
ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանն ընդունել է Նիդերլանդների դեսպանին
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանն ապրիլի 29-ին ընդունել է Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նիկո Սխերմերսին: Խորհրդարանի փոխխոսնակը շնորհավորել է Հոլանդիայի բարեկամ ժողովրդին` Նիդերլանդների Ազգային տոնի կապակցությամբ: Խոսելով երկկողմ համագործակցությունից...
Քաղաքացու օրվան ընդառաջ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է մարզերի աշակերտներին
Քաղաքացու օրվան ընդառաջ ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ապրիլի 29-ին հանդիպել է ճանաչողական այցի շրջանակում Ազգային ժողովում գտնվող Քաղաքական դասընթացների երեւանյան դպրոցի` ՀՀ տարբեր մարզերի աշակերտներին: Պատգամավորների տեղերում նստած պատանիներն ընդհանուր առմամբ տպավորվել էին դահլիճից: Նրանք միանշանակ ...
Օրինագծով սահմանվում է ոչ ֆորմալ եւ ինֆորմալ ուսուցման արդյունքների գնահատման եւ ճանաչման կարգը
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Սիսակ Գաբրիելյանի, Թագուհի Ղազարյանի, Կնյազ Հասանովի եւ Հասմիկ Հակոբյանի հեղինակած «Կրթության մասին» օրենքում լրացումների նպատակն է կարգավորել լրացուցիչ կրթական ծրագրերի իրականացման կարգը, որպեսզի պայմաններ ստեղծվեն՝ ճանաչելու համար քաղաքացիներ...
Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ԱՀԿ եվրոպական տարածաշրջանային գրասենյակի տնօրենի գլխավորած պատվիրակությանը
Ապրիլի 29-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) եվրոպական տարածաշրջանային գրասենյակի տնօրեն Հանս Կլյուգեի գլխավորած պատվիրակությանը: Ալեն Սիմոնյանը ողջունել է Հայաստանի առողջապահության նախարարության եւ ԱՀԿ եվրոպական տարածաշրջանային գրասեն...

А.Казарян и Н.Бабаян встретились с учащимися Ереванской школы политических курсов
По словам директора Ереванской школы политических курсов СЕ А.Закаряна, программа “Обучение демократической гражданственности: впервые избиратель” реализовывалась наряду с предыдущими парламентскими выборами. В нее включены 50 из 104 старших школ республики. География обширна – Капан, Горис, Джермук...
Вице-спикер НС А.Аршакян принял посла Нидерландов
29 апреля вице-спикер НС А.Аршакян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Нидерландов в Армении Н.Схермерса.Зампредседателя парламента поздравил дружественный народ Нидерландов с Национальным праздником страны.Коснувшись двустороннего сотрудничества, А.Аршакян подчеркнул важность изуч...
Председатель НС А.Симонян встретился накануне Дня гражданина с учащимися из областей
29 апреля, накануне Дня гражданина, Председатель НС А.Симонян в рамках ознакомительного визита встретился с учащимися Ереванской школы политических курсов из различных областей Армении. Встреча с Председателем НС прошла в непринужденной и искренней обстановке. А.Симонян дал исчерпывающие ответы на м...
Законопроектом определяется порядок оценки и признания итогов неформального и информального обучения
Цель дополнений в закон “Об образовании”, представленных депутатами фракции НС "Гражданский договор" С.Габриеляном, Т.Казарян, А.Акопян и К.Гасановым, - урегулировать порядок реализации дополнительных образовательных программ для создания условий по признанию полученного гражданами неформального и и...
А.Симонян принял делегацию во главе с директором Европейского регионального бюро ВОЗ
29 апреля Председатель НС А.Симонян принял делегацию во главе с директором Европейского регионального бюро Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) Хансом Клюге.А.Симонян приветствовал подписанное вчера соглашение о сотрудничестве между Министерством здравоохранения РА и Европейским региональным ...