ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովն ապրիլի 29-ին Մխիթար Հայրապետյանի նախագահությամբ գումարեց հերթական նիստը:
ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արմեն Հայրապետյանի ներկայացմամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց ««Գովազդի մասին» օրենքում փոփոխություններ» կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Առաջարկվում է լրատվական կայքերի միջոցով իրականացվող վիճակախաղերի գովազդների նկատմամբ 20% կայքէջի ծավալային սահմանափակման փոխարեն կիրառել ժամային սահմանումը` նախատեսելով, որ գովազդները կարող են իրականացվել 22:00-ից մինչեւ 07:00-ն ընկած ժամանակահատվածում:
Հիմնական զեկուցողը նշեց, որ առաջին ընթերցմամբ ընդունվելուց հետո  նախագծում փոփոխություններ չեն կատարվել:
Հարակից զեկուցմամբ ԱԺ պատգամավոր Արթուր Մանուկյանն առաջարկեց կողմ քվեարկել օրինագծին:
ԱԺ պատգամավոր Աննա Կոստանյանը նշեց, որ ԶԼՄ-ների կողմից եղել են մտահոգություններ, որ վիճակախաղերի մասնակիցների թիվն ավելացել է:

On April 29, the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport moderated by Mkhitar Hayrapetyan convened the regular sitting.
As the RA Deputy Minister of Finance Armen Hayrapetyan has presented, the draft law on Amending the Law on Advertising was debated in the second reading.
It is proposed to establish the hourly definition instead of the volume restriction of 20% website towards the lottery advertisement through news websites, designing the advertisements can be carried out during the period from 22:00 until 07:00.
The key rapporteur noted that after passing the draft law in the first reading amendments have not been made.
The NA deputy Artur Manukyan proposed to vote for the bill.
The NA deputy Anna Kostanyan noted that concerns were made by the mass media that the number of the participants for the lotteries increased.
The Deputy Minister of Finance has noted that the abovementioned concerns do not refer to these amendments.