Հարգելի՛ պարոն Հարությունյան,
Ընդունեք իմ ջերմագույն շնորհավորանքները Արցախում տեղի ունեցած մրցակցային ընտրությունների արդյունքում Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Մեր հայրենիքի ու մեր ժողովրդի համար մեծ հնարավորություններով եւ միաժամանակ ամենատարբեր մարտահրավերներով լի այս ժամանակաշրջանում ստանձնելով Արցախի ղեկավարի պաշտոնը՝ Դուք ստանձնում եք Արցախի անվտանգության ապահովման, տնտեսական զարգացման, արցախցիների սոցիալական խնդիրների լուծման, արմատական ժողովրդավարական բարեփոխումների եւ ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդման առաքելությունը, ինչպես նաեւ մեր երկու հանրապետություններում այդ գործընթացների ներդաշնակության եւ համաչափության ապահովման պատասխանատվությունը:
Համատեղ ջանքերի միջոցով մենք պիտի ապահովենք արցախահայերի ազատ ինքնորոշման անսակարկելի իրավունքի պաշտպանությունը: Հայաստանի Հանրապետությունը եւ Արցախի Հանրապետությունը պիտի շարունակեն համատեղ գործուն քայլեր ձեռնարկել մեր միասնական անվտանգային համակարգի ամրապնդման եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության ձեւաչափի շրջանակներում Արցախին բանակցային սեղանի շուրջ վերադարձնելու ուղղությամբ:
Հարգելի պարոն Հարությունյան,
Ձեզ մեծ ուժ, տոկունություն, իմաստություն եւ լայնախոհություն եմ մաղթում Ձեր նոր, անչափելի պատասխանատու գործում՝ ի փառս Արցախի Հանրապետության, Հայաստանի Հանրապետության եւ հանուն մեր համահայկական իղձերի կատարման:
Ձեր այս առաքելության մեջ Ձեզ մշտապես սատարելու պատրաստակամությամբ՝
Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունելու համար քննարկել է «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի նախագիծը
ՀՀ Ազգային ժողովը ապրիլի 15-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Տեղի են ունեցել քվեարկություններ, բոլոր նախագծերն ընդունվել են, բացառությամբ պատգամավորներ Նիկոլայ Բաղդասարյանի եւ Արուսյակ Ջուլհակյանի հեղինակած «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագծի, որն...
Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է եզդի ժողովրդի Նոր տարին՝ Մալաքե Թաուսի տոնը
Սիրելի՛ եզդի եղբայրներ եւ քույրեր, Շնորհավորում եմ Մալաքե Թաուսի տոնի կապակցությամբ: Թող Նոր տարին եզդի ժողովրդի կյանքում նշանավորվի որպես առողջ, խաղաղ, անվտանգ եւ բարեկեցիկ տարի: Համոզված եմ, որ եղբայրական եզդի ժողովուրդն իր ավանդն է ունենալու այսօր մեր բոլորի առջեւ ծառացած մարտահրավերները հաղթահար...

Dear Mr Harutyunyan,
Please accept my warmest congratulations on the occasion of being elected in the position of President of Artsakh Republic as a result of the competitive elections held in Arsakh.
Assuming the position of the Head of Artsakh during this period full of great opportunities and at the same time most different challenges for our people, you undertake the mission of ensuring security, the economic development of Artsakh, the solution of the Artsakh people’s social problems, the radical democratic reforms and strengthening of democratic institutes, as well as the responsibility of ensuring the harmony and proportionality of those processes in our two republics.
We should ensure the protection of the indisputable right of the Artsakh Armenians’ free self-determination through joint efforts. The Republic of Armenia and the Artsakh Republic should continue to take joint practical steps for strengthening our united security system and returning Artsakh to negotiation table within the framework of the OSCE Minsk Group Co-Chairmanship format.
I wish you great strength, steadfastness, wisdom and broad-mindedness in your immeasurably responsible work for the glory of Artsakh Republic, the Republic of Armenia and building of our pan-Armenian desires.
With readiness of permanently supporting you in your mission.
Speaker of the National Assembly
Parliament Debates Draft Law on Levying the Property of Illegal Origin in the Second Reading and for Completely Passing It
On April 15, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings. Debates were held, all the draft laws were passed except the draft law on Making Addendum to the RA Criminal Procedure Code authored by the deputies Nikolay Baghdasaryan and Arusyak Julhakyan.Afterwards the MPs in the ...
Dear Yazidi brothers and sisters,I congratulate you on the occasion of Malake Taus holiday. Let the New Year be marked in the life of the Yazidi people as a healthy, peaceful, safe and well-to-do year.I am confident that the brotherly Yazidi people will have its contribution in overcoming the challe...