Հարգելի՛ պարոն Հարությունյան,
Ընդունեք իմ ջերմագույն շնորհավորանքները Արցախում տեղի ունեցած մրցակցային ընտրությունների արդյունքում Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Մեր հայրենիքի ու մեր ժողովրդի համար մեծ հնարավորություններով եւ միաժամանակ ամենատարբեր մարտահրավերներով լի այս ժամանակաշրջանում ստանձնելով Արցախի ղեկավարի պաշտոնը՝ Դուք ստանձնում եք Արցախի անվտանգության ապահովման, տնտեսական զարգացման, արցախցիների սոցիալական խնդիրների լուծման, արմատական ժողովրդավարական բարեփոխումների եւ ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդման առաքելությունը, ինչպես նաեւ մեր երկու հանրապետություններում այդ գործընթացների ներդաշնակության եւ համաչափության ապահովման պատասխանատվությունը:
Համատեղ ջանքերի միջոցով մենք պիտի ապահովենք արցախահայերի ազատ ինքնորոշման անսակարկելի իրավունքի պաշտպանությունը: Հայաստանի Հանրապետությունը եւ Արցախի Հանրապետությունը պիտի շարունակեն համատեղ գործուն քայլեր ձեռնարկել մեր միասնական անվտանգային համակարգի ամրապնդման եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության ձեւաչափի շրջանակներում Արցախին բանակցային սեղանի շուրջ վերադարձնելու ուղղությամբ:
Հարգելի պարոն Հարությունյան,
Ձեզ մեծ ուժ, տոկունություն, իմաստություն եւ լայնախոհություն եմ մաղթում Ձեր նոր, անչափելի պատասխանատու գործում՝ ի փառս Արցախի Հանրապետության, Հայաստանի Հանրապետության եւ հանուն մեր համահայկական իղձերի կատարման:
Ձեր այս առաքելության մեջ Ձեզ մշտապես սատարելու պատրաստակամությամբ՝
Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունելու համար քննարկել է «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի նախագիծը
ՀՀ Ազգային ժողովը ապրիլի 15-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Տեղի են ունեցել քվեարկություններ, բոլոր նախագծերն ընդունվել են, բացառությամբ պատգամավորներ Նիկոլայ Բաղդասարյանի եւ Արուսյակ Ջուլհակյանի հեղինակած «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագծի, որն...
Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է եզդի ժողովրդի Նոր տարին՝ Մալաքե Թաուսի տոնը
Սիրելի՛ եզդի եղբայրներ եւ քույրեր, Շնորհավորում եմ Մալաքե Թաուսի տոնի կապակցությամբ: Թող Նոր տարին եզդի ժողովրդի կյանքում նշանավորվի որպես առողջ, խաղաղ, անվտանգ եւ բարեկեցիկ տարի: Համոզված եմ, որ եղբայրական եզդի ժողովուրդն իր ավանդն է ունենալու այսօր մեր բոլորի առջեւ ծառացած մարտահրավերները հաղթահար...

Уважаемый г-н Арутюнян!
Примите мои самые сердечные поздравления в связи с избранием на должность Президента Республики Арцах в итоге состоявшихся конкурентных выборов.
Вступая в должность главы Арцаха в период, полный больших возможностей и в то же время самых различных вызовов для нашей родины и нашего народа, Вы берете на себя миссию обеспечения безопасности Арцаха, экономического развития, решения социальных проблем арцахцев, укрепления радикальных демократических реформ и демократических институтов, а также ответственность за обеспечение гармонизации и соразмерности этих процессов в двух наших республиках.
Совместными усилиями мы должны обеспечить защиту неоспоримого права  арцахских армян на свободное самоопределение.   Республика Армения и Республика Арцах должны продолжать предпринимать совместные действенные шаги для упрочения единой системы безопасности и возвращения Арцаха к переговорному столу в рамках формата сопредседательства Минской группы ОБСЕ.
Желаю Вам большой силы, стойкости, мудрости, широты мышления в Вашем новом, неизмеримо ответственном деле – во славу Республики Арцах, Республики Армения и во исполнение  наших общеармянских целей.
С готовностью  всегда содействовать Вам в этой миссии –
Арарат Мирзоян,
Председатель НС РА.
Парламент обсудил во втором чтении проект закона «О конфискации имущества незаконного происхождения»
15 апреля Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний. В итоге голосования приняты почти все обсуждавшиеся проекты законов.Депутаты далее обсудили в первом или втором чтениях законодательные пакеты проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА «О конфискации имущества ...
Дорогие езидские братья и сестры!Поздравляю с праздником Малаке Тауз. Пусть Новый год в жизни езидского народа ознаменуется здоровьем, миром, безопасностью и процветанием.Уверен, что братский езидский народ внесет  свой вклад в преодоление стоящих сегодня перед всеми нами вызовов, как всегда эт...