Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է եզդի ժողովրդի Նոր տարին՝ Մալաքե Թաուսի տոնը
Շնորհավորում եմ Մալաքե Թաուսի տոնի կապակցությամբ: Թող Նոր տարին եզդի ժողովրդի կյանքում նշանավորվի որպես առողջ, խաղաղ, անվտանգ եւ բարեկեցիկ տարի:
Համոզված եմ, որ եղբայրական եզդի ժողովուրդն իր ավանդն է ունենալու այսօր մեր բոլորի առջեւ ծառացած մարտահրավերները հաղթահարելու հարցում, ինչպես դա մշտապես արել է հայ ժողովրդի համար բախտորոշ տարբեր փուլերում:
Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունելու համար քննարկել է «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի նախագիծը
ՀՀ Ազգային ժողովը ապրիլի 15-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Տեղի են ունեցել քվեարկություններ, բոլոր նախագծերն ընդունվել են, բացառությամբ պատգամավորներ Նիկոլայ Բաղդասարյանի եւ Արուսյակ Ջուլհակյանի հեղինակած «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագծի, որն...
Հարգելի՛ պարոն Հարությունյան, Ընդունեք իմ ջերմագույն շնորհավորանքները Արցախում տեղի ունեցած մրցակցային ընտրությունների արդյունքում Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Մեր հայրենիքի ու մեր ժողովրդի համար մեծ հնարավորություններով եւ միաժամանակ ամենատարբեր մարտահրավերներով...

Dear Yazidi brothers and sisters,
I congratulate you on the occasion of Malake Taus holiday. Let the New Year be marked in the life of the Yazidi people as a healthy, peaceful, safe and well-to-do year.
I am confident that the brotherly Yazidi people will have its contribution in overcoming the challenges facing all of us, as they have always done in different phases fatal for the Armenian people.
Parliament Debates Draft Law on Levying the Property of Illegal Origin in the Second Reading and for Completely Passing It
On April 15, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings. Debates were held, all the draft laws were passed except the draft law on Making Addendum to the RA Criminal Procedure Code authored by the deputies Nikolay Baghdasaryan and Arusyak Julhakyan.Afterwards the MPs in the ...
Dear Mr Harutyunyan,Please accept my warmest congratulations on the occasion of being elected in the position of President of Artsakh Republic as a result of the competitive elections held in Arsakh.Assuming the position of the Head of Artsakh during this period full of great opportunities and at th...