Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է եզդի ժողովրդի Նոր տարին՝ Մալաքե Թաուսի տոնը
Շնորհավորում եմ Մալաքե Թաուսի տոնի կապակցությամբ: Թող Նոր տարին եզդի ժողովրդի կյանքում նշանավորվի որպես առողջ, խաղաղ, անվտանգ եւ բարեկեցիկ տարի:
Համոզված եմ, որ եղբայրական եզդի ժողովուրդն իր ավանդն է ունենալու այսօր մեր բոլորի առջեւ ծառացած մարտահրավերները հաղթահարելու հարցում, ինչպես դա մշտապես արել է հայ ժողովրդի համար բախտորոշ տարբեր փուլերում:
Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունելու համար քննարկել է «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի նախագիծը
ՀՀ Ազգային ժողովը ապրիլի 15-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Տեղի են ունեցել քվեարկություններ, բոլոր նախագծերն ընդունվել են, բացառությամբ պատգամավորներ Նիկոլայ Բաղդասարյանի եւ Արուսյակ Ջուլհակյանի հեղինակած «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագծի, որն...
Հարգելի՛ պարոն Հարությունյան, Ընդունեք իմ ջերմագույն շնորհավորանքները Արցախում տեղի ունեցած մրցակցային ընտրությունների արդյունքում Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Մեր հայրենիքի ու մեր ժողովրդի համար մեծ հնարավորություններով եւ միաժամանակ ամենատարբեր մարտահրավերներով...

Дорогие езидские братья и сестры!
Поздравляю с праздником Малаке Тауз. Пусть Новый год в жизни езидского народа ознаменуется здоровьем, миром, безопасностью и процветанием.
Уверен, что братский езидский народ внесет  свой вклад в преодоление стоящих сегодня перед всеми нами вызовов, как всегда это делал на судьбоносных для армянского народа различных этапах.
Парламент обсудил во втором чтении проект закона «О конфискации имущества незаконного происхождения»
15 апреля Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний. В итоге голосования приняты почти все обсуждавшиеся проекты законов.Депутаты далее обсудили в первом или втором чтениях законодательные пакеты проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА «О конфискации имущества ...
Уважаемый г-н Арутюнян!Примите мои самые сердечные поздравления в связи с избранием на должность Президента Республики Арцах в итоге состоявшихся конкурентных выборов.Вступая в должность главы Арцаха в период, полный больших возможностей и в то же время самых различных вызовов для нашей родины и наш...