ԵԱՀԿ ԽՎ ձմեռային չորրորդ նստաշրջանը Վիեննայում
ԵԱՀԿ ԽՎ հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ ԱԺ պատվիրակությունը, որի կազմում են Արտաշես Գեղամյանը եւ Սամվել Նիկոյանը, փետրվարի 23-ին կմեկնի Վիեննա` մասնակցելու ԵԱՀԿԽՎ ձմեռային նստաշրջանին:
Փետրվարի 24-25-ին Վիեննայում տեղի կունենա ԵԱՀԿ ԽՎ ձմեռային չորրորդ նստաշրջանը` ներառելով մշտական կոմիտեի եւ երեք ընդհանուր կոմիտեների նիստերը:
Փետրվարի 24-ին տեղի կունենա երեք ընդհանուր  կոմիտեների համատեղ նիստը, որտեղ բացման խոսքով հանդես կգան ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահ Էլսի Հաստինգսը եւ Ավստրայի նախագահ Հայնց Ֆիշերը: Զեկուցումով հանդես կգա ԵԱՀԿ գործող նախագահ Դիմիտրի Ռուպելը: Այնուհետեւ նիստեր կգումարեն Քաղաքական եւ անվտանգության հարցերի ընդհանուր կոմիտեն, տնտեսական,  գիտության, տեխնոլոգիաների եւ շրջակա միջավարի ընդհանուր կոմիտեն:
Փետրվարի 25-ին նիստ կգումարի ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների եւ հումանիտար հարցերի ընդհանուր կոմիտեն:
Նույն օրը տեղի կունենա երեք ընդհանուր կոմիտեների համատեղ ամփոփիչ նիստը: Բոլոր նիստերի ընթացակարգը նախատեսում է հարց ու պատասխաններ եւ ճեպազրույցներ:
22.02.2005
Հանդիպումներ Ֆորարլբերգում
Ավստրիա պաշտոնական այցի շրջանակներում փետրվարի 21-ին Ավստրիայի Ֆորարլբերգ երկրամասում ՀՀ ԱԺ նախագահԱրթուր Բաղդասարյանը հանդիպեց Ֆիլդկիրխի երկրամասային հիվանդանոցի տնօրեն Անտոն Էնգստլերին եւ հիվանդանոցի տարբեր բաժանմունքների ղեկավարներին: Պարոն Էնգստլերը պատմեց հիվանդանոցի մասին, որ տարեկան սպասարկու...

Четвертая зимняя сессия ПА ОБСЕ в Вене
23 февраля армянская делегация НС в ПА ОБСЕ, в составе депутатов Арташеса Гегамяна и Самвела Никояна, возглавляемая руководителем делегации Ваганом Ованнисяном, отбудет в Вену для участия в зимней сессии ПА ОБСЕ.
24-25 февраля в Вене состоится четвертая зимняя сессия ПА ОБСЕ, включая заседания постоянного и трех общих комитетов.
24 февраля состоится совместное заседание трех общих комитетов, на котором со вступительным словом выступят Председатель ПА ОБСЕ Элси Хастингс и Президент Австрии Хайнц Фишер. С докладом выступит действующий Председатель ОБСЕ Димитри Рупель. Затем намечаются пленарные заседания Общего комитета по политическим вопросам и вопросам безопасности и Общего комитета по вопросам эконимики, науки, технологий и окружающей среды.
25 февраля состоится пленарное заседание Общего комитета по вопросам демократии, прав человека и гуманитарных вопросов.
В тот же день состоится итоговое совместное заседание трех общих комитетов. На всех заседаниях намечается процедура вопросов и ответов, а также проведение брифингов.
22.02.2005
Встречи в Форарльберге
21 февраля в рамках официального визита в землю Форарльберг Австрии Председатель НС РА Артур Багдасарян встретился с Директором окружной больницы Фильдкирха Антоном Энгстлером и заведующими разных отделений больницы. Г-н Энгстлер рассказал о больнице, которая ежегодно обслуживает около 35200 пациент...