ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի պաշտոնական այցը Ավստրիա
Փետրվարի 22-25-ը ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը կլինի Ավստրիայում: Պաշտոնական այս այցը առանձնանում է նրանով, որ հանդիպումներ կլինեն Ավստրիայի ղեկավարության`  նախագահ Հայնց Ֆիշերի, կանցլեր Վոլֆգանգ Շյոսելի, խորհրդարանի  նախագահ Անդրեաս Քոլի, օրենսդիր ու գործադիր բարձրաստիճան ղեկավարության այլ ներկայացուցիչների հետ:Նախատեսված է հանդիպում նաեւ  Ավստրիայի Գիտությունների ակադեմիայի նախագահի հետ:
Փետրվարի 24-ին պատվիրակությունը կմասնակցի ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի ձմեռային նստաշրջանի բացմանը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն առանձնազրույցներ կունենա Ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի ղեկավար Քրիստիան Շտրոհալի, Սլովենիայի արտաքին գործերի նախարար, ԵԱՀԿ գործող նախագահ Դմիտրի Ռուպելի, ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Յան Կուբիշի հետ:

Официальный визит Председателя НС РА Артура Багдасаряна в Австрию
22-25 февраля делегация, возглавляемая Председателем НС РА Артуром Багдасаряном отбудет в Австрию. В рамках официального визита намечены встречи с Президентом Австрии Хайнцем Фишером, Канцлером Австрии Вольфгангом Шесселем, Преседателем парламента Австрии Андреасом Холлом и другими высокопоставленными представителями законодательной и исполнительной властей Австрии. Также запланирована встреча с Президентом Академии Наук Австрии.
24 февраля делегация примет участие в зимней сессии ПА ОБСЕ. Председатель НС РА Артур Багдасарян проведет беседы с директором Бюро демократических институтов и прав человека (БДИПЧ) ОБСЕ Кристианом Штрохалом, Министром ИД Словении, действующим Председателем ОБСЕ Димитрием Рупелем, Генсеком ОБСЕ Яном Кубишем .