ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի պաշտոնական այցը Ավստրիա
Փետրվարի 22-25-ը ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը կլինի Ավստրիայում: Պաշտոնական այս այցը առանձնանում է նրանով, որ հանդիպումներ կլինեն Ավստրիայի ղեկավարության`  նախագահ Հայնց Ֆիշերի, կանցլեր Վոլֆգանգ Շյոսելի, խորհրդարանի  նախագահ Անդրեաս Քոլի, օրենսդիր ու գործադիր բարձրաստիճան ղեկավարության այլ ներկայացուցիչների հետ:Նախատեսված է հանդիպում նաեւ  Ավստրիայի Գիտությունների ակադեմիայի նախագահի հետ:
Փետրվարի 24-ին պատվիրակությունը կմասնակցի ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի ձմեռային նստաշրջանի բացմանը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն առանձնազրույցներ կունենա Ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի ղեկավար Քրիստիան Շտրոհալի, Սլովենիայի արտաքին գործերի նախարար, ԵԱՀԿ գործող նախագահ Դմիտրի Ռուպելի, ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Յան Կուբիշի հետ:

On February 22-25 the delegation led by RA NA President Artur Baghdasaryan will be in Austria. This official visit is special by its meetings with the heads of Austria, in particular, with Heinz Fischer, President of Austria, Wolfgang Schussel, Kanzler of Austria, Andreas Khol, Speaker of the Austrian Parliament (Nationalrat) and other representatives of legislative and executive high-ranking officials. A meeting with the President of the Academy of Sciences of Austria is envisaged.
On February 24 the delegation will take part at the OSCE Parliamentary Assembly Winter Meeting Session. RA NA Artur Baghdasaryan will have private talks with Christian Strohal, ODIHR Director, Dimitrij Rupel, OSCE Chairman-in-Office, Slovenian Foreign Minister and Jan Kubisch, OSCE General Secretary.