Մարտի 16-ին Լեհաստանի Սեյմի մարշալ Մարեկ Բորովսկու հրավերով պաշտոնական այցով Լեհաստան կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Լեհաստանում պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա   երկրի օրենսդիր ու գործադիր իշխանության, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչների, գիտնականների հետ` ԼՀ նախագահ Ալեքսանդր Կվաշնեւսկու, Սեյմի մարշալ Մարեկ Բորովսկու, Սեյմի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Յեժի Յասկերնիայի, Սեյմի եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Յեժի Չեպուլկովսկու, Սենատի մարշալ Լոնգին Պաստուշյակի, վարչապետ Լեշեկ Միլլերի, արտաքին գործերի նախարար Վլոդզիմեժ Չիմոշեւիչի, ԵԽԽՎ-ում Լեհաստանի պատվիրակության ղեկավար Իվլինսկու, ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ գրասենյակի փոխտնօրեն Ստիվեն Վագենզայլի, Վարշավայի տնտեսական գլխավոր դպրոցի ռեկտոր Մարեկ Ռոցկու:
Այցի շրջանակներում նախատեսվում է այցելություն Լյուբլինի վոյեվոդա` հանդիպումներ վոյեվոդության մարշալի եւ Լյուբլինի քաղաքապետի հետ, այցելություն Զամոշչ եւ հանդիպում Զամոշչի քաղաքապետի հետ:   Նախատեսվում է նաեւ հանդիպում հայ համայնքի հետ:
Մարտի 15-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցավ Եվրամիություն-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 6-րդ նիստը: Նիստին մասնակցում էին ԵՄ անդամ երկրների դեսպանները:Ողջունելով եւ արդյունավետ աշխատանք մաղթելով նիստի մասնակիցներին` Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը նշեց, որ նորընտիր խորհրդարանը ...

16 марта в Польшу по приглашению Маршала Сейма Польши Марека Боровского с официальным визитом отбудет делегация, возглавляемая Председателем НС РА Артуром Багдасаряном.
В Польше делегация будет иметь встречи с представителями законодательной и исполнительной власти, международных организаций: Президентом РП Александром Квасневским, Маршалом Сейма Мареком Боровским, председателем Комиссии Сейма по внешним сношениям Ежи Яскерней, председателем Европейской комиссии Сейма Ежи Чепулковским, Маршалом Сената Лонгином Пастушяком, Премьер-министром Лешеком Миллером, Министром иностранных дел Влодзимежем Чимошевичем, руководителем делегации   Польши в ПАСЕ Ивлинским, заместителем директора БДИПЧ  ОБСЕ Стивеном Вагензейлем, ректором Главной экономической школы Варшавы Мареком Роцким.
В рамках визита предусмотрено поесещение в Люблинское воеводство: встречи с Маршалом воеводства и мером Люблина, визит в Замошч и встреча с мэром Замошча. Предусмотрена также встреча с армянской общиной.
15 марта в Национальном Собрании состоялось шестое заседание Комиссии парламентского сотрудничества Евросоюз-Армения. В заседании принимали участие послы стран-членов ЕС.Приветствуя участников заседания и желая им плодотворной работы, Предсведатель НС РА Артур Багдасарян отметил, что новоизбранный п...