Մարտի 16-ին Լեհաստանի Սեյմի մարշալ Մարեկ Բորովսկու հրավերով պաշտոնական այցով Լեհաստան կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Լեհաստանում պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա   երկրի օրենսդիր ու գործադիր իշխանության, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչների, գիտնականների հետ` ԼՀ նախագահ Ալեքսանդր Կվաշնեւսկու, Սեյմի մարշալ Մարեկ Բորովսկու, Սեյմի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Յեժի Յասկերնիայի, Սեյմի եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Յեժի Չեպուլկովսկու, Սենատի մարշալ Լոնգին Պաստուշյակի, վարչապետ Լեշեկ Միլլերի, արտաքին գործերի նախարար Վլոդզիմեժ Չիմոշեւիչի, ԵԽԽՎ-ում Լեհաստանի պատվիրակության ղեկավար Իվլինսկու, ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ գրասենյակի փոխտնօրեն Ստիվեն Վագենզայլի, Վարշավայի տնտեսական գլխավոր դպրոցի ռեկտոր Մարեկ Ռոցկու:
Այցի շրջանակներում նախատեսվում է այցելություն Լյուբլինի վոյեվոդա` հանդիպումներ վոյեվոդության մարշալի եւ Լյուբլինի քաղաքապետի հետ, այցելություն Զամոշչ եւ հանդիպում Զամոշչի քաղաքապետի հետ:   Նախատեսվում է նաեւ հանդիպում հայ համայնքի հետ:
Մարտի 15-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցավ Եվրամիություն-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 6-րդ նիստը: Նիստին մասնակցում էին ԵՄ անդամ երկրների դեսպանները:Ողջունելով եւ արդյունավետ աշխատանք մաղթելով նիստի մասնակիցներին` Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը նշեց, որ նորընտիր խորհրդարանը ...

On March 16 the delegation headed by RA NA Chairman Artur Baghdasaryan will leave on an official visit to Poland on the invitation of the Marek Borowski, Marshal of the Polish Sejm.
The delegation is expected to meet with Polish President Alexander Kwasnewski, Polish Sejm Marshal Marek Borowski, Jaskiernia Jerzy, the Chairman of the Polish Sejm Foreign Relations Committee, Czepułkowski Jerzy, Chairman of the Polish Sejm European Committee, Polish Foreign Minister Wlodzimierz Cimoszewicz, Polish Senate Marshal Longin Pastusiak, Polish Prime Minister Leszek Miller, Steven Wagenseil, First Deputy Director of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights, Marek Rocki, Rector of the Warsaw Economic Senior School and representatives of Polish legislative and executive power, international bodies, Polish scientists.
The delegation is expected to visit Lublin Wojewoda within the framework of the visit, hold meetings with Wojewoda’s marshal and Lublin’s mayor, they are also expected to visit Zamosc and meet with Zamosc’s mayor. A meeting with members of the Armenian community is also expected to be held within the framework of the visit.
On March 15 the sixth meeting of the EU-Armenia Parliamentary Assembly Cooperation Committee opened at the RA National Assembly. Ambassadors of the EU member states participated in the meeting. Greet...