Քննարկվեցին միջխորհրդարանական հարաբերությունների հարցեր
Մարտի 2-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Լյուքսեմբուրգի կառավարող Քրիստոնեա-սոցիալական կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության գլխավոր քարտուղար Ֆրանկ Էնգելին,  Բերտրանժ քաղաքի քաղաքային խորհրդի անդամ Մարկ Ռաուխսին:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը նշեց, որ Հայաստանի եւ Լյուքսեմբուրգի միջեւ խորհրդարանական կապերին լավ մեկնարկ է տրված եւ այդ կապերը խորացնելու լավ հնարավորություններ են ստեղծված: Բերտրանժեւ Դիլիջան քաղաքների միջեւ համագործակցության օրինակով (որի արդյունքում կհիմնանորոգվի Դիլիջանի թիվ 1 դպրոցը) կարեւորվեց նաեւ այլ քաղաքների միջեւ բարեկամական կապերի հաստատումը: Նշվեց, որ Եվրամիության հետ համատեղ հոկտեմբերին Երեւանում կազմակերպվելու է միջռեգիոնալ համագործակցության խնդիրներին նվիրված խորհրդաժողով, որին կարող է մասնակցել նաեւ Լյուքսեմբուրգի պատվիրակությունը:

Issues of Inter-Parliamentary Relations Discussed
On March 2 Artur Baghdasaryan, RA NA President received Frank Engel, Secretary General of Parliamentary group of Christian Social Party (CSV) of Luxembourg and Marc Rauchs, member of the City Council of the city of Bertrange.
Artur Baghdasaryan, RA NA President noted that a good start is given to the parliamentary relations between Armenia and Luxembourg, and good opportunities are created for deepening those relations. With the example of cooperation between the cities of Petange and Dilijan (in the result of which the school No 1 of Dilijan will be completely repaired) the establishment of the friendly relations between other cities was highlighted too. It was noted that jointly with the European Union in Yerevan in October a conference dedicated to inter-regional cooperation will be held, where the delegation of Luxembourg can participate too.