Ապրիլի 1-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Հայաստանում ՌԴ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անատոլի Դրյուկովին` դեսպանական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Խորհրդարանի նախագահը գոհունակություն հայտնեց հայ-ռուսական հարաբերությունների զարգացման գործընթացում դեսպանի երկարամյա ու արդյունավետ աշխատանքից, որ մեծապես նպաստել է նաեւ միջխորհրդարանական հարաբերությունների խորացմանը:
Հայաստանում ՌԴ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անատոլի Դրյուկովը եւս կարեւորելով ռուս-հայկական հարաբերությունների զարգացումը` նշեց, որ իր գործունեության ընթացքում մշտապես զգացել է Ազգային ժողովի աջակցությունը եւ հայրենիք վերադարձից հետո էլ մշտապես կհիշի իր  հայ բարեկամներին ու Հայաստանը:

1 апреля Председатель НС РА Артур Багдасарян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла РФ в Армении Анатолия Дрюкова в связи с завершением дипломатической миссии.
Председатель парламента выразил удовлетворение долголетней и плодотворной работой посла на благо развития армяно-российских отношений, что способствовало также углублению межпарламентских отношений.
Чрезвычайный и Полномочный Посол РФ в Армении Анатолий Дрюков также подчеркнул важность развития армяно-российских отношений, отметив, что за время своей деятельности постоянно ощущал содействие Национального Собрания и после возвращения на родину постоянно будет вспоминать своих армянских друзей и Армению.