ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը եւ ԱՄՆ պետքարտուղար Կոնդոլիզա Ռայսը ուղերձներ են փոխանակել
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը եւ ԱՄՆ պետքարտուղար Կոնդոլիզա Ռայսը ուղերձներ են փոխանակել: Ի պատասխան Աժ նախագահի շնորհավորական ուղերձի` Կոնդոլիզա Ռայսը պատասխանել է.  «Իմ մտադրությունն է աշխատել հանուն ապագայի, որը կապահովի խաղաղություն, անվտանգություն եւ ազատություն բոլորի համար: Մարտահրավերները բազմաթիվ են եւ առջեւում շատ աշխատանք կա անելու»:
ԱՄՆ պետքարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել ԱԺ նախագահին բարեմաղթանքների  համար եւ կարեւորել աշխատանքը` հատկապես ապագայում նշված բարեփոխումները կատարելու տեսանկյունից:
28.03.2005
Նպաստել օրենսդիրների եւ գործարարների երկխոսությանը
Մարտի 28-ին ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Խորհրդարանների եւ գործարարների միջազգային ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղար Ֆրեդերիկ Հայդ-Չամբերսին: Ներկայացնելով իր այցի առաքելությունը` պարոն Ֆրեդերիկ Հայդ Չամբերսը նշեց, որ Խորհրդարանների եւ գործարարների միջազգային ասոցիացիան ոչ կառավարական կազմ...

Artur Baghdasaryan, RA NA President and Condoleezza Rice, US Secretary of State Exchanged Messages. In response to NA President’s congratulatory message, Condoleezza Rice answered: “My intention is to work for the sake of future, which will provide peace, security and freedom for everybody. The challenges are numerous, and there is a lot of work to do in future.”
US Secretary of State thanked NA President for best wishes and highlighted the work, especially in the aspect of fulfilling the above-mentioned reforms in the future.
28.03.2005
To Promote the Dialogue of the Legislators and Businessmen
On March 28 RA NA Speaker Artur Baghdasaryan received Frederick Hyde-Chambers, Secretary General of International Association of Parliaments and Businessmen.Presenting his mission, Mr. Frederick Hyde-Chambers pointed out that the International Association of Parliaments and Businessmen is a non-gove...