ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը եւ ԱՄՆ պետքարտուղար Կոնդոլիզա Ռայսը ուղերձներ են փոխանակել
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը եւ ԱՄՆ պետքարտուղար Կոնդոլիզա Ռայսը ուղերձներ են փոխանակել: Ի պատասխան Աժ նախագահի շնորհավորական ուղերձի` Կոնդոլիզա Ռայսը պատասխանել է.  «Իմ մտադրությունն է աշխատել հանուն ապագայի, որը կապահովի խաղաղություն, անվտանգություն եւ ազատություն բոլորի համար: Մարտահրավերները բազմաթիվ են եւ առջեւում շատ աշխատանք կա անելու»:
ԱՄՆ պետքարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել ԱԺ նախագահին բարեմաղթանքների  համար եւ կարեւորել աշխատանքը` հատկապես ապագայում նշված բարեփոխումները կատարելու տեսանկյունից:
28.03.2005
Նպաստել օրենսդիրների եւ գործարարների երկխոսությանը
Մարտի 28-ին ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Խորհրդարանների եւ գործարարների միջազգային ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղար Ֆրեդերիկ Հայդ-Չամբերսին: Ներկայացնելով իր այցի առաքելությունը` պարոն Ֆրեդերիկ Հայդ Չամբերսը նշեց, որ Խորհրդարանների եւ գործարարների միջազգային ասոցիացիան ոչ կառավարական կազմ...

Предсеадатель НС РА Артур Багдасарян и Госсекретарь США Кондолиза Райс обменялись посланиями
Председатель НС РА Артур Багдасарян и Госсекретарь США Кондолиза Райс обменялись посланиями. На поздравительное послание Председателя НС Кондолиза Райс ответила : ,,Мое намерение - работать во имя будущего, что обеспечит мир, безопасность, и свободу для всех. Вызовы, которые нам бросает время, многочисленны, и впереди есть еще много работы”.
Госсекретарь США выразила благодарность Председателю НС за добрые пожелания и подчеркнула важность работы, особенно с точки зрения реформ, намеченных в будущем.
28.03.2005
Содействовать диалогу законодателей и предпринимателей
28 марта Председатель НС РА Артур Багдасарянпринял Генерального секретаря Международной ассоциации парламентов и предпринимателей (МАПП) Фредерика Гайд-Чамберса.Представляя миссию своего визита, г-н Фредерик Гайд-Чамберс отметил, что МАПП – неправительственная организация, созданная в 1977 г. в Вели...