Փետրվարի 26-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին  որոշման նախագիծը եւ 2005թ. . փետրվարի 28-ից մարտի 3-ը ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագիծը: ԱԺ երրորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծի լրա ցումներ բաժնում ընդգրկվել են 12 օրինագծեր : ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 29 հարց, միջազգային 13 պայմանագիր:
Ազգային ժողովի երրորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի եւ 2005թ. փետրվարի 28-ից մարտի 3-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերը կհաստատվենփետրվարի 28-իԱԺ նիստում:

On February 26 the NA working deliberations were held, which chaired the NA President Artur Baghdasaryan.
The draft law on making addenda to the agenda of the 5th sitting of the NA of the third convocation of the draft agenda of the NA four-day sittings of February 28 - March 3 2005 were debated during the deliberations. 12 bills were included in the addenda section of the draft agenda of the 5th sitting of the NA of the third convocation. 29 issues and 13 international treaties were put on the draft agenda of the NA forthcoming four-day sittings.
The draft agendas of the 5th sitting of the NA of the third convocation and the NA four- day sittings of February 28 - March 3 2005 will be approved at February 28 NA sitting.