ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալը հանդիպել է Սլովակիայի խորհրդարանի նախագահի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Սլովակիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը եւ Վարդան Բոստանջյանը, հունիսի 29-ին Բրատիսլավայում հանդիպել է Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահ Անդրեյ Դանկոյի հետ: Պ...
ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Արմեն Աշոտյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ հունիսի 30-ին շարունակվել է քննարկվել «ՀՀ 2016 թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» հաշվետվությունը: Քննարկվել են ՀՀ արտաքին գ...
ՀՀ Ազգային Ժողովի պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը հունիսի 30-ին հանդիպել է Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիայի, ԵՊՀ ռոմանագերմանական բանասիրության ֆակուլտետի եւ ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի մի խումբ ուսանողների հետ, ովքեր պրակտիկա են անցնում խորհրդարանում: Ողջունելով ուսանողներին խորհրդա...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Սլովակիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը եւ Վարդան Բոստանջյանը, հունիսի 30-ին հանդիպել է Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահի տեղակալ Բելա Բուգարի հետ: Հանդիպման...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Սլովակիա
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Սլովակիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը եւ Վարդան Բոստանջյանը, Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահ Անդրեյ Դանկոյի հրավերով հունիսի 29-ին երկօրյա այցով մեկնել է ...
1. Երկուշաբթի, 26 հունիսի 2017 թ., ժ. 10.00 Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստ Օրակարգ 1) «Հայաստանի Հանրապետության 2016թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվություն (հիմնական մակրոտնտեսական ցուցանիշներ, բյուջետային եկամուտների ձեւավորում, հարկային եւ մաքսային քաղաքականո...

RA NA Deputy Speaker Meets with Speaker of Slovak Parliament
On June 29, in Bratislava the delegation led by the RA NA Deputy Speaker, Head of Armenia- Slovakia Friendship Group Eduard Sharmazanov, comprised of the RA NA deputies Gagik Melikyan and Vardan Bostanjyan met with the Speaker of the National Council of the Slovak Republic Andrej Danko.The members o...
On June 30, at the joint sitting of the RA National Assembly Standing Committees on Foreign Relations and on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Armen Ashotyan and Gagik Minasyan the report on Execution of the RA State Budget for 2016 continued to be debated.The programmes implemente...
On June 30, the deputy of the RA National Assembly Ruzanna Muradyan met with a group of students of the European Regional Educational Academy, Faculty of Romance-Germanic Philology of Yerevan State University and the RA Public Administration Academy, who pass practice in the parliament.Welcomin...
On June 30, the delegation led by the RA NA Deputy Speaker, the Head of Armenia-Czech Republic Friendship Group Eduard Sharmazanov, comprised of the RA NA deputies Gagik Melikyan and Vardan Bostanjyan met with the Deputy Speaker of the National Council of the Republic of Slovakia Béla Bugár. Tigran ...
Delegation Led by RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov Leaves for Slovakia
On June 29, the delegation led by the RA NA Deputy Speaker, Head of Armenia-Slovakia Friendship Group Eduard Sharmazanov, comprised of the RA NA deputies Gagik Melikyan and Vardan Bostanjyan at the invitation of the Speaker of the National Council of the Slovak Republic Andrej Danko left for Slovaki...