ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալը հանդիպել է Սլովակիայի խորհրդարանի նախագահի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Սլովակիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը եւ Վարդան Բոստանջյանը, հունիսի 29-ին Բրատիսլավայում հանդիպել է Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահ Անդրեյ Դանկոյի հետ: Պ...
ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Արմեն Աշոտյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ հունիսի 30-ին շարունակվել է քննարկվել «ՀՀ 2016 թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» հաշվետվությունը: Քննարկվել են ՀՀ արտաքին գ...
ՀՀ Ազգային Ժողովի պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը հունիսի 30-ին հանդիպել է Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիայի, ԵՊՀ ռոմանագերմանական բանասիրության ֆակուլտետի եւ ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի մի խումբ ուսանողների հետ, ովքեր պրակտիկա են անցնում խորհրդարանում: Ողջունելով ուսանողներին խորհրդա...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Սլովակիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը եւ Վարդան Բոստանջյանը, հունիսի 30-ին հանդիպել է Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահի տեղակալ Բելա Բուգարի հետ: Հանդիպման...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Սլովակիա
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Սլովակիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը եւ Վարդան Բոստանջյանը, Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահ Անդրեյ Դանկոյի հրավերով հունիսի 29-ին երկօրյա այցով մեկնել է ...
1. Երկուշաբթի, 26 հունիսի 2017 թ., ժ. 10.00 Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստ Օրակարգ 1) «Հայաստանի Հանրապետության 2016թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվություն (հիմնական մակրոտնտեսական ցուցանիշներ, բյուջետային եկամուտների ձեւավորում, հարկային եւ մաքսային քաղաքականո...

Вице-спикер НС встретился с председателем парламента Словакии
29 июня делегация, возглавляемая вице-спикером НС, руководителем группы дружбы Армения – Словакия Э.Шармазановым,  встретилась в Братиславе с председателем Национального совета Словацкой Республики А.Данко. В составе делегации депутаты НС Г.Меликян и В.Бостанджян.    Члены делега...
30 июня состоялись совместные заседания Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам с постоянными комиссиями НС по внешним связям и по вопросам обороны и безопасности соответственно под председательством Г.Минасяна, А.Ашотяна и К.Нагапетяна – по курируемым указанными коми...
30 июня депутат НС Р.Мурадян встретилась с группой студентов Европейской региональной образовательной академии, факультета романо-германской филологии ЕГУ и Академии госуправления РА, проходящих практику в парламенте.  Приветствуя студентов в НС, депутат подчеркнула важность встреч со студентам...
30 июня делегация, возглавляемая вице-спикером НС, руководителем группы дружбы Армения – Словакия Э.Шармазановым, в составе депутатов НС Г.Меликяна и В.Бостанджяна, встретилась с заместителем председателя Национального совета Словацкой Республики Б.Бугаром. На встрече также присутствовал Чрезвычайны...
Возглавляемая вице-спикером НС Э.Шармазановым делегация отбыла в Словакию
29 июня по приглашению председателя Национального совета Словацкой Республики  А.Данко с двухдневным визитом в Словакию отбыла возглавляемая вице-спикером НС, руководителем группы дружбы Армения – Словакия Э.Шармазановым делегация, в составе которой депутаты НС Г.Меликян и В.Бостанджян. Намечаю...