ՀՀ Ազգային ժողովը սեպտեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ արտահերթ նիստ է գումարել: Մինչ օրակարգային հարցի քննարկմանն անցնելը՝ պատգամավորներն ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի առաջարկով  մեկ րոպե լռությամբ հարգել են հայրենիքի պաշտպանության համար  զոհված հայ քաջորդիների հիշատակը: Նի...
ՀՀ ԱԺ հայտարարությունը 2020թ. սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական ագրեսիան դատապարտելու վերաբերյալ
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը խստորեն դատապարտում է Ադրբեջանի Հանրապետության՝ 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ի առավոտյան Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծած ագրեսիան եւ լայնամասշտաբ զինված հարձակումը, որով կոպտորեն ոտնահարվել է միջազգային վեճերը բացառապես խաղաղ միջոցներով լուծելու սկզբունքը:...
Սեպտեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ: Խորհուրդը որոշել է համաձայնություն տալ սեպտեմբերի 28-ին՝ ժամը 13.00-ին, Ազգային ժողովի պատգամավորների սահմանած օրակարգով եւ ժամկետում Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելուն:   ...
Սեպտեմբերի 28-ին` ժամը 13:00-ին, գումարվել է Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ի ԱԺԽՈ-057-Լ որոշումը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ»  սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածներ...

28 сентября по инициативе депутатов НС созвано внеочередное заседание.До обсуждения повесточного вопроса депутаты по предложению Председателя НС А.Мирзояна минутой молчания почтили память павших при защите родины сынов армянского народа.В повестке дня заседания – проект Заявления НС Республики Армен...
Заявление НС Республики Армения об осуждении развязанной Азербайджанoм военной агрессии против Республики Арцах 27 сентября 2020 г.
Национальное Собрание Республики Армения решительно осуждает агрессию и широкомасштабное вооруженное нападение против Республики Арцах, развязанное властями Азербайджана утром 27 сентября 2020 года, а также грубoe нарушeние Азербайджанской Республикой принципа решения международных споров исключител...
28 сентября состоялось внеочередное заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Мирзоян.  Совет решил дать согласие на созыв 28 сентября, в 13:00 часов, внеочередного заседания НС в сроки и по повестке дня, установленные депутатами.    ...
28 сентября, в 13:00 часов, созвано внеочередное заседание НС
Руководствуясь инициативой депутатов НС о созыве внеочередного заседания НС и решением Совета НС РСНС-057 Л от 27 сентября 2020 г., основываясь ст.100 Конституции РА и ст. 41 конституционного закона “Регламент НС”, по распоряжению Председателя НС А.Мирзояна 28 сентября, в 13:00 часов, созвано внеоче...