Մայիսի 26-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում քննարկվել է «ՀՀ 2014թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունը, որը վերաբերում էր ՀՀ իշխանության պետական եւ դատական մարմինների եկամուտների ու ծախսերի կատարո...
26.05.2015
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակության հանդիպումները Տոկիոյում
Աշխատանքային այցով Տոկիոյում գտնվող ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 25-ին հանդիպում է ունեցել ՌՈՏՈԲՈ կազմակերպության Ռուսաստանի եւ նորանկախ պետությունների տնտեսագիտության ինստիտուտի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Հիրոշի Տակահաշիի հետ: Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի...
Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Կանադայի Համայնքների պալատի խոսնակի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը, Հովհաննես Սահակյանը, Ռուզաննա Մուրադյանը, Արտակ Զաքարյանը, Թեւան Պողոսյանը, Հրանտ Բագրատյանը, Լյովա Խաչատրյանը եւ Աղվան Վարդանյանը, մայիսի 26-ին Կանադայի խորհրդարանում հանդիպել է Կանադայի Համայնք...

26 мая на совместном заседании постоянных комиссий НС по государственно-правовым вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам продолжались обсуждения годового отчета “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2014 г.” – в части исполнения доходов и расходов  органами государственно...
26.05.2015
Встречи возглавляемой вице-спикером НС Э.Шармазановым делегации в Токио
25 мая находящаяся с рабочим визитом в Токио делегация, возглавляемая вице-спикером НС Э.Шармазановым, встретилась с заместителем генерального директора Института экономики России и новых независимых государств (ROTOBO) Хироши Такахаши. На встрече обсуждались вопросы, касающиеся торгово-экономически...
Возглавляемая Г.Саакяном делегация встретилась с спикером Палаты представителей Канады
26 мая возглавляемая Председателем НС Г.Саакяном делегация в составе депутатов В.Багдасаряна,  О.Саакяна, Р.Мурадян, А.Закаряна, Т.Погосяна, И.Хачатряна, Г.Багратяна, Л.Хачатряна, А.Варданяна встретилась в канадском парламенте с спикером Палаты представителей Канады Эндрью Широм.  Г.Саакян...