Մայիսի 26-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում քննարկվել է «ՀՀ 2014թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունը, որը վերաբերում էր ՀՀ իշխանության պետական եւ դատական մարմինների եկամուտների ու ծախսերի կատարո...
26.05.2015
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակության հանդիպումները Տոկիոյում
Աշխատանքային այցով Տոկիոյում գտնվող ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 25-ին հանդիպում է ունեցել ՌՈՏՈԲՈ կազմակերպության Ռուսաստանի եւ նորանկախ պետությունների տնտեսագիտության ինստիտուտի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Հիրոշի Տակահաշիի հետ: Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի...
Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Կանադայի Համայնքների պալատի խոսնակի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը, Հովհաննես Սահակյանը, Ռուզաննա Մուրադյանը, Արտակ Զաքարյանը, Թեւան Պողոսյանը, Հրանտ Բագրատյանը, Լյովա Խաչատրյանը եւ Աղվան Վարդանյանը, մայիսի 26-ին Կանադայի խորհրդարանում հանդիպել է Կանադայի Համայնք...

On May 26 at the joint sitting of the NA Standing Committees on State and Legal Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs the annual report “On the RA State Budget Execution for 2014” was debated, which related to the income and expenditure execution of the RA Power state and j...
26.05.2015
Meetings of the Delegation Led by the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov in Tokyo
On May 25 the delegation led by the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov being in Tokyo on a working visit in Tokyo met with Hiroshi Takahashi, Deputy Director General, Institute for Russia & NIS Economic Studies (ROTOBO). At the meeting the sides discussed trade-economic relations of Armenia and...
Delegation Led by Galust Sahakyan Meets with the Speaker of the House of Commons of Canada
On May 26 the delegation led by the Speaker of the RA National Assembly, composed by the deputies Vahram Baghdasaryan, Hovhannes Sahakyan, Ruzanna Muradyan, Artak Zakaryan, Tevan Poghosyan, Ishkhan Khachatryan, Hrant Bagratyan, Lyova Khachatryan and Aghvan Vardanyan met with the Speaker of the House...