ԱԺ նախագահի հայտարարությունը ներքաղաքական իրավիճակի վերաբերյալ
Հարգելի հայրենակիցներ, ուշադրությամբ հետեւել եմ ՀՀ կառավարության 100 օրերի գործունեությանը եւ որպես խորհրդարանի ղեկավար՝ գործընկերոջիցս՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից, ակնկալել եմ տեսնել ծրագիր` ուղղված երկրի անվտանգության ապահովմանը, տնտեսական զարգացմանը, բնակչության բարեկեցության բարելավմանը եւ իհա...
20.08.2018
Արա Բաբլոյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչային
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանն օգոստոսի 20-ին ընդունել է ՀՀ-ում Միավորված ազգերի կազմակերպության (ՄԱԿ) Մանկական հիմնադրամի (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչային:Ողջունելով հյուրին` խորհրդարանի ղեկավարն ընդգծել է, որ երեխաների իրավունքների պաշտպանության խնդիրները մշտապես գտնվում են իր ուշ...

Dear compatriots, I have attentively followed the activities of the Government during the 100 days and as the Head of the parliament I expected  to see from my colleague, Prime Minster of Armenia Nikol Pashinyan a programme  aimed at ensuring the country’s security, economic development as...
20.08.2018
Ara Babloyan Receives UNICEF Representative Tanya Radocha
On August 20, the President of the RA National Assembly Ara Babloyan received the Representative of the United Nations Children’s Fund (UNICEF) to the RA Tanya Radocha. Welcoming the guest, the Head of the Parliament has underlined that the problems of the protection of the children’s rights are alw...