Առաջարկվում են պատմամշակութային արժեքների պահպանման գործընթացին եւ ներդրողին չվնասող օրենսդրական լուծումներ
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի «Ներդրումների խթանման հարցերով» աշխատանքային խմբի նախաձեռնությամբ մարտի 10-ին խորհրդարանում կայացավ քննարկում: Առանցքում «ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքի» 188-րդ հոդվածում ու «Պատմության եւ մշակույթի անշարժ հուշարձանների ու պատմական միջավայրի պահպանության եւ օգ...
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանն անհայտ կորած անձանց իրավական կարգավիճակը հստակեցնելու անհրաժեշտություն է տեսնում: «Այսօր կքննարկենք շատ կարեւոր թեմա՝ «Անհայտ կորած անձանց մասին» օրենքի նպատակահարմարության եւ ընդունման հարցը: Կարիքների գնահատման փուլում  կկարողա...
Գեղամ Հովեյանը՝ Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թեկնածու
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի մարտի 10-ի արտահերթ նիստում քննարկվեց Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր տեղի համար ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ներկայացրած Գեղամ Հովեյանի թեկնածությունն Ազգային ժողովին առաջարկելու հարցը: Պատգամավոր Կարեն Գրիգորյանը ներկայացրեց թեկնածուի կե...
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանը աշխատանքի կանցնի մասնավոր ոլորտում
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանը մասնավոր հատվածում աշխատանքի անցնելու նպատակով աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել: Տիգրան Գալստյանին իր հետագա գործունեության մեջ մաղթում ենք  նորանոր հաջողություններ եւ ձեռքբերումներ: ...
«Անհայտ կորած անձանց մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկման ուղիղ հեռարձակում
«Անհայտ կորած անձանց մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկման ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ:   ...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին նախատեսված արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղմամբ: ...

Legislative Solutions Not Harming Process of Preservation of Historical and Cultural Values and Investor Proposed
On March 10, a debate initiated by the Working Group of the NA Standing Committee on Economic Affairs on the Issues of the Investment Promotion was held in parliament. The proposed amendments to Article 188 of the RA Civil Code and to the Law on Preservation and Use of the Immovable Historical and C...
The deputy of the RA NA My Step Faction Nazeli Baghdasaryan sees necessity of specifying the legal status of missing persons.“Today, we’ll debate the most important theme – the issue of expediency and adoption of the law on Missing Persons. In the phase of the needs’ assessment we’ll be able to fix ...
Gegham Hoveyan – Candidate for Member of Audit Chamber
At March 10 extraordinary sitting of the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs, the item on proposing Gegham Hoveyan’s candidacy presented by the NA My Step Faction to the National Assembly for the vacancy of the member of the Audit Chamber was debated. The MP Karen Grigory...
RA NA Chief of Staff, Secretary General Tigran Galstyan to Work in Private Sector
The RA NA Chief of Staff, Secretary General Tigran Galstyan applied for dismissal to work in a private sector.We wish Tigran Galstyan new successes and achievements in his further activity....