Առաջարկվում են պատմամշակութային արժեքների պահպանման գործընթացին եւ ներդրողին չվնասող օրենսդրական լուծումներ
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի «Ներդրումների խթանման հարցերով» աշխատանքային խմբի նախաձեռնությամբ մարտի 10-ին խորհրդարանում կայացավ քննարկում: Առանցքում «ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքի» 188-րդ հոդվածում ու «Պատմության եւ մշակույթի անշարժ հուշարձանների ու պատմական միջավայրի պահպանության եւ օգ...
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանն անհայտ կորած անձանց իրավական կարգավիճակը հստակեցնելու անհրաժեշտություն է տեսնում: «Այսօր կքննարկենք շատ կարեւոր թեմա՝ «Անհայտ կորած անձանց մասին» օրենքի նպատակահարմարության եւ ընդունման հարցը: Կարիքների գնահատման փուլում  կկարողա...
Գեղամ Հովեյանը՝ Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թեկնածու
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի մարտի 10-ի արտահերթ նիստում քննարկվեց Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր տեղի համար ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ներկայացրած Գեղամ Հովեյանի թեկնածությունն Ազգային ժողովին առաջարկելու հարցը: Պատգամավոր Կարեն Գրիգորյանը ներկայացրեց թեկնածուի կե...
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանը աշխատանքի կանցնի մասնավոր ոլորտում
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանը մասնավոր հատվածում աշխատանքի անցնելու նպատակով աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել: Տիգրան Գալստյանին իր հետագա գործունեության մեջ մաղթում ենք  նորանոր հաջողություններ եւ ձեռքբերումներ: ...
«Անհայտ կորած անձանց մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկման ուղիղ հեռարձակում
«Անհայտ կորած անձանց մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկման ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ:   ...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին նախատեսված արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղմամբ: ...

Законодательные решения по процессу сохранения историко-культурных ценностей и инвестору
10 марта в парламенте по инициативе рабочей группы «Содействие инвестициям» Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам состоялось обсуждение. В основе дебатов – предлагаемые  поправки к ст.188 Гражданского кодекса РА и закону «О сохранении и использовании недвижимых памятников истории и к...
Депутат фракции НС «Мой шаг» Назели Багдасарян считает необходимым уточнить правовой статус пропавших без вести лиц.«Сегодня мы обсудим очень важную тему – целесообразность принятия закона «О пропавших без вести». На этапе оценки потребностей мы сможем выявить проблемы, возникшие в различных ведомст...
Г.Овеян – кандидат в члены Аудиторской палаты
10 марта на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам рассмотрен вопрос о предложении Национальному Собранию кандидатуры Гегама Овеяна, выдвинутого парламентской фракцией «Мой шаг» на вакантную должность члена Аудиторской палаты. Депутат К.Григорян пре...
Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС РА Т.Галстян перейдет на работу в частном секторе
Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС Тигран Галстян представил заявление об увольнении с целью работы в частном секторе.Желаем Т.Галстяну новых успехов и достижений в его дальнейшей деятельности....