Հուլիսի 3-ին՝ ժամը 12-00-ին, ՀՀ Ազգային ժողովի 334 սրահում տեղի կունենա ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Էդուարդ Շարմազանովի, հանձնաժողովի անդամներ Տաճատ Վարդապետյանի, ...
02.07.2015
ԱԺ արտահերթ նստաշրջանում քննարկվել եւ վավերացվել է «ՀՀ կառավարության եւ ՌԴ կառավարության միջեւ ՀՀ կառավարությանը պետական արտահանման վարկ տրամադրելու մասին» համաձայնագիրը
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն եւ ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ ՀՀ Ազգային ժողովը հուլիսի 2-ին գումարել է արտահերթ նստաշրջան, որի օրակարգում էր «ՀՀ կառավարության եւ Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջեւ ՀՀ կառավարությանը պետական արտահանմա...
Հուլիսի 2-ին ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկել է ՀՀ կառավարության եւ Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջեւ 2015 թվականի հունիսի 26-ին Երեւանում ստորագրված «ՀՀ կառավարությանը պետական արտահանման վարկ տրամադրելու մասին» համաձայնագ...

In the NA Extraordinary Session the Agreement On Providing State Export Loan to the RA Government between the RA Government and the Government of the Russian Federation is Debated and Ratified
According to the RA NA President Galust Sahakyan’s decision under Article 70 of the RA Constitution and at the initiative of the RA Government the RA NA Extraordinary Session on July 2 the RA National Assembly convened an extraordinary session by the initiative of the RA Government, having on the ag...
02.07.2015
On July 2 the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Gagik Minasyan debated the agreement On Providing State Export Loan  to the RA Government signed between the RA Government and the Russian Federation Government in Yerevan on June 26, 2015. The ...