ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի ցավակցական հեռագիրը Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Նինո Բուրջանաձեին
Վրաստանի վարչապետ Զուրաբ Ժվանիայի ողբերգական մահվան կապակցությամբ ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ցավակցական հեռագիր է ուղարկել Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Նինո Բուրջանաձեին, որում մասնավորապես նշված է.
«Վրաստանի վարչապետ Զուրաբ Ժվանիայի ողբերգական մահվան բոթը խոր կսկիծ է առաջացրել: Մենք Զուրաբ Վիսարիոնովիչին ճանաչում էինք իբրեւ Վրաստանի ականավոր պետական ու քաղաքական գործիչ, որն իր կյանքը նվիրել էր հայրենիքին ու ժողովրդին անձնվեր ծառայությանը: Հայաստանի Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից իմ խորին ցավակցություններն եմ հայտնում Ձեզ, Զուրաբ Ժվանիայի հարազատներին եւ մերձավորներին»:
Հավատարիմ մնալով խորհրդարանական համագործակցության ոգուն, ափսոսանք հայտնելով, որ Սահմանադրական փոփոխությունների նախագծի մշակման փուլում համաձայնության սկզբունքով համատեղ աշխատելու կոալիցիայի առաջարկը դրական արձագանք չունեցավ ընդդիմության կողմից, ...
Քաղաքական քննարկում Ազգային ժողովում
Ինչպես տեղեկացվել էր` «Արդարություն» եւ «Ազգային միաբանություն» խմբակցությունները դիմել էին ՀՀ ԱԺ նախագահին` ներկայացնելով իրենց առաջարկությունները սահմանադրական բարեփոխումների առնչությամբ:Նպատակ ունենալով պարզել խորհրդարանում ներկայացված բոլոր քաղաքական ուժերի տեսակետները խնդրո առարկայի վերաբերյալ ...

Телеграмма соболезнования Председателя НС РА Артура Багдасаряна Председателю Парламента Грузии Нино Бурджанадзе
В связи с трагической смертью Премьер-министра Грузии Зураба Жвания Председатель НС РА Артур Багдасарян направил телеграмму соболезнования Председателю Парламента Грузии Нино Бурджанадзе, в которой, в частности, отмечается:
“Весть о трагической смерти Премьер-министра Грузии Зураба Жвания вызвала глубокую скорбь. Мы знали Зураба Виссарионовича как видного государственного и политического деятеля Грузии, который посвятил свою жизнь беззаветному служению Родине и народу. От имени Национального Собрания Армении и себя лично выражаю свои глубокие соболезнования Вам, родным и близким Зураба Жвания”.
Сохраняя верность духу парламентского сотрудничества,выражая сожаление по поводу того, что предложение коалиции о совместной работе на принципах согласия в период разработки проекта конституционных реформ не нашло положительного отклика со стороны оппозиции,признавая важность конструктивной миссиии ...
Политическое обсуждение в Национальном Собрании
Как сообщалось, фракции “Справедливость” и “Национальное единение” обратились к Председателю НС РА с представлением своих предложений по поводу конституционных реформ. С целью выяснения точек зрения по данной проблеме всех политических сил, представленных в парламенте, и руководствуясь статьей 18-й ...