Պաշտոնական այցով Լատվիայի Հանրապետություն կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը
Լատվիայի Սաեյմայի նախագահ Սոլվիտա Աբոլտինայի հրավերով հունիսի 4-6-ը եռօրյա պաշտոնական այցով Լատվիայի Հանրապետություն կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, ԱԺ պատգամավորներ Հովհաննես Սահակյանը, Վոլոդյա Բադալյանը :
Այցի ընթացքում ԱԺ նախագահը հանդիպումներ կունենա Լատվիայի նախագահ Անդրիս Բերզինշի, Սաեյմայի նախագահ Սոլվիտա Աբոլտինայի, վարչապետ Վալդիս Դոմբրովսկու հետ:
Հանդիպումներ են նախատեսված նաեւ Սաեյմայի Հայաստանի խորհրդարանի հետ բարեկամության խմբի, հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հունիսի 1-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը թոռնիկների հետ այցելեց Մանկական զբոսայգի: Խորհրդարանի ղեկավարը հավատարիմ իր որդգրած սկզբունքներին ու բարի ավանդույթներին, ամեն տարի երեխաներին շնորհավորում է առանձնահատուկ ջեմությամբ ու հոգատարությամբ: Մայրաքաղաքի մանկանան զբոսայգում տիրող մթնոլորտն առավե...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ուղերձը Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ
Սիրելի երեխաներ, ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեր տոնը՝ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը, մաղթում եմ ձեզ անհոգ ու զվարթ մանկություն, լուսավոր ու պայծառ պատանեկություն: Տա Աստված, որ ծնողական սիրով ու հոգատարությամբ, ընկերական նվիրվածությամբ, աշակերտական հետաքրքրությամբ ու ձգտումներով իմաստավորվի ձ...
Հունիսի 3-ին ժամը 12:00-ին ԱԺ «Կարմիր դահլիճում» տեղի է ունենալու «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը: ...
ԵԽԽՎ պատվիրակությունն այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Հունիսի 1-ին ԵԽԽՎ նախագահ Ժան-Կլոդ Մինյոնը, փոխնախագահ Ռընե Ռուքեն եւ վեհաժողովի պատվիրակները ԵԽԽՎ պատվավոր անդամ, ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի ուղեկցությամբ այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Նրանք ծաղկեպսակ դրեցին 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին ե...

С официальным визитом в Латвийскую Республику отбудет делегация, возглавляемая Председателем НС О.Абраамяном
По приглашению Председателя Саэймы (Сейма) Латвии С.Аболтини 4-6 июня с трехдневным официальным визитом в Латвийской Республике будет находиться делегация, возглавляемая Председателем НС О.Абраамяном. В составе ее – председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян, депутаты НС О.Саакян, В.Бадалян.
В ходе визита Председатель НС встретится с Президентом Латвии А.Берзиньшем, Председателем Саэймы С.Аболтиней, премьер-министром В.Домбровскисом.
Намечены встречи также с группой дружбы Саэймы с парламентом Армении, представителями армянской общины.
1 июня Председатель НС посетил с внуками Детский парк. Спикер парламента остается верен своим принципам, каждый год поздравляя детей с особой теплотой и заботой.  В оживленном столичном Детском парке с приходом сюда Председателя НС воцарилась подлинно праздничная атмосфера, у родителей с детьми...
Послание Председателя НС О.Абраамяна к Международному дню защиты детей
Дорогие дети, сердечно поздравляю с вашим праздником – Международным днем защиты детей! Желаю вам беззаботного и веселого детства, светлой и яркой юности.Дай Бог, чтобы ваша жизнь была озарена родительской любовью и заботой, товарищеской верностью, ученическими интересами и стремлениями, и чтобы она...
Делегация ПАСЕ посетила мемориал в Цицернакаберде
1 июня Председатель ПАСЕ Жан-Клод Миньон, вице-председатель Ренэ Рукэ и делегаты Ассамблеи в сопровождении почетного члена ПАСЕ, вице-спикера НС РА Э.Нагдалян посетили Цицернакаберд. Они возложили венок к мемориалу, увековечивающему память полутора миллионов безвинных жертв Геноцида армян 1915 ...