Պաշտոնական այցով Լատվիայի Հանրապետություն կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը
Լատվիայի Սաեյմայի նախագահ Սոլվիտա Աբոլտինայի հրավերով հունիսի 4-6-ը եռօրյա պաշտոնական այցով Լատվիայի Հանրապետություն կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, ԱԺ պատգամավորներ Հովհաննես Սահակյանը, Վոլոդյա Բադալյանը :
Այցի ընթացքում ԱԺ նախագահը հանդիպումներ կունենա Լատվիայի նախագահ Անդրիս Բերզինշի, Սաեյմայի նախագահ Սոլվիտա Աբոլտինայի, վարչապետ Վալդիս Դոմբրովսկու հետ:
Հանդիպումներ են նախատեսված նաեւ Սաեյմայի Հայաստանի խորհրդարանի հետ բարեկամության խմբի, հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հունիսի 1-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը թոռնիկների հետ այցելեց Մանկական զբոսայգի: Խորհրդարանի ղեկավարը հավատարիմ իր որդգրած սկզբունքներին ու բարի ավանդույթներին, ամեն տարի երեխաներին շնորհավորում է առանձնահատուկ ջեմությամբ ու հոգատարությամբ: Մայրաքաղաքի մանկանան զբոսայգում տիրող մթնոլորտն առավե...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ուղերձը Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ
Սիրելի երեխաներ, ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեր տոնը՝ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը, մաղթում եմ ձեզ անհոգ ու զվարթ մանկություն, լուսավոր ու պայծառ պատանեկություն: Տա Աստված, որ ծնողական սիրով ու հոգատարությամբ, ընկերական նվիրվածությամբ, աշակերտական հետաքրքրությամբ ու ձգտումներով իմաստավորվի ձ...
Հունիսի 3-ին ժամը 12:00-ին ԱԺ «Կարմիր դահլիճում» տեղի է ունենալու «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը: ...
ԵԽԽՎ պատվիրակությունն այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Հունիսի 1-ին ԵԽԽՎ նախագահ Ժան-Կլոդ Մինյոնը, փոխնախագահ Ռընե Ռուքեն եւ վեհաժողովի պատվիրակները ԵԽԽՎ պատվավոր անդամ, ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի ուղեկցությամբ այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Նրանք ծաղկեպսակ դրեցին 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին ե...

Delegation Led by the RA NA President Hovik Abrahamyan is to Leave for the Republic of Latvia on Official Visit
At the invitation of the Speaker of the Latvian Saeima Solvita Aboltina on June 4-6 the delegation led by the RA NA President Hovik Abrahamyan will leave for the Republic of Latvia on three-day official visit, which comprises of the Chairman of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Koryun Nahapetyan, NA deputies Hovhannes Sahakyan, Volodya Badalyan.
During the visit the NA President will have meetings with the President of Latvia Andris Bērziņš, the Speaker of the Saeima Solvita Aboltina, the Prime Minister Valdis Dombrovskis.
Meetings are scheduled with the Friendship Group of Saeima with the Armenian Parliament and the representatives of the Armenian community.
On June 1 the RA NA President Hovik Abrahamyan with his grandchildren visited the Children’s Park. The Head of the Parliament, adhering to his adopted principles and good traditions, every year congratulates the children with special warmth and care. The atmosphere in the Children’s Park of the capi...
Message by the NA President on the International Day for Protection of Children
Dear children, I warmly congratulate you on your holiday - International Day for Protection of Children. I wish you careless and joyful childhood, light and bright adolescence.Let God make wiser your life with parents’ love and care, friendly devotion, pupils’ interest and aspirations, and it will o...
PACE Delegation Visits Tsitsernakaberd Memorial Complex
On June 1 the PACE President Jean-Claude Mignon, the PACE Vice President   René Rouquet and the delegates of the Assembly accompanied by the PACE Honurable member, the NA Vice President Hermine Naghdalyan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex. They laid a wreath at the Memorial of the 1...