Մարտի 18-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր  ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին   որոշման նախագիծը  եւ  մարտի 21-24-ի  ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի  որոշման նախագիծը: ԱԺ իններորդ   նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 11 հարց: ԱԺ առաջիկա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են  88 հարց, միջազգային 7 պայմանագիր:
Չորրորդ գումարման ԱԺ իններորդ նստաշրջանի եւ մարտի 21-24-ի ԱԺ նիստերի օրակարգերի  նախագծերը կհաստատվեն մարտի 21-ի ԱԺ նիստում:
Տեղի ունեցան ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների հերթական նիստերը
Մարտի 18-ին տեղի ունեցան ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների հերթական նիստերը:   ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում  Վարդան Այվազյանի նախագահությամբ քննարկվեց երկրորդ ընթերցման ներկայացված «Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» եւ մի շարք օրենքներում փոփոխություննե...
ԵԱՀԿ գործող նախագահի հանդիպումները ԱԺ խմբակցությունների հետ
Մարտի 18-ին տարածաշրջանային այցով Հայաստանում գտնվող ԵԱՀԿ գործող նախագահ Աուդրոնիուս Աժուբալիսին եւ նրան ուղեկցող պատվիրակությունը հանդիպեց խորհրդարանական ընդդիմադիր  ՀՅԴ  եւ «Ժառանգություն» խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ղարաբաղյան հակամարտության ...
Խորվաթիայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան
Մարտի 20-ի երեկոյան երկօրյա պաշտոնական այցով Երեւան կժամանի Խորվաթիայի  Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Լուկա  Բեբիչի գլխավորած պատվիրակությունը:  Երեւանում Լուկա Բեբիչին կընդունեն ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողի...
Մարտի 18-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց  ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Աուդրոնիուս Աժուբալիսի գլխավորած պատվիրակությանը: ԱԺ  նախագահը կարեւորեց ԵԱՀԿ գործող նախագահի  այցը Հարավային Կովկաս`  նշելով, որ այն լավ հնարավորություն է տարածաշրջանի խնդի...

On March 18 working consultation of the National Assembly presided over by RA NA Speaker Hovik Abrahamyan, was held.
During the consultation the draft decision on making addenda in the agenda of the ninth session of the National Assembly of the fourth convocation and the draft decision of March 21-24 four-day sittings of the National Assembly were debated. 11 issues were included in the draft decision on making addenda in the agenda of the ninth session of the National Assembly. 88 issues and 7 international treaties were included in the draft agenda of the forthcoming NA four-day sittings.
The draft agendas of the ninth session of the National Assembly of the fourth convocation and of March 21-24 four-day sittings of the National Assembly will be approved at the sitting of the National Assembly on March 21.
Next Sittings of RA NA Standing Committees Held
On March 18 the next sittings of RA NA standing committees were held. At the sitting of the NA Standing Committee on Economic Affairs presided over by Vardan Ayvazyan the package of the bills proposing amendments and addenda to the law on Protection of Economic Competition and to a number of laws wa...
Meetings of OSCE Chairperson-in-Office with NA Factions
On March 18 the OSCE Chairperson-in-Office Audronius Azhubalis and the delegation accompanying him being on a regional visit in Armenia met the representatives of the parliamentary opposition ARF and Heritage factions.During the meeting issues concerning the settlement of the Karabakh conflict, as w...
Speaker of the Parliament of the Republic of Croatia to Arrive in Armenia on an Official Visit
On the evening of March 20 the delegation led by the Speaker of the Parliament of the Republic of Croatia Luka Bebić will arrive in Yerevan on two-day official visit.In Yerevan RA President Serzh Sargsyan, RA NA Speaker Hovik Abrahamyan, Supreme Patriarch the Catholicos of All Armenians Garegin...
RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Receives the OSCE Chairperson-in-Office
On March 18 RA NA Speaker Hovik Abrahamyan received the delegation led by the OSCE Chairperson-in-Office, the Foreign Minister of Lithuania Audronius Azhubalis. The NA Speaker emphasized the visit of the OSCE Chairperson-in-Office to South Caucasus, noting that it was a good opportunity to get acqua...