Ազգային ժողովի պատգամավորները զորահավաքակայանում
Հունիսի 25-ին  ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրայր Կարապետյանը եւ հանձնաժողովի անդամ պատգամավորներն այցելեցին հանրապետական զորահավաքակայան` ծանոթանալու զորակոչի ընթացքին:
Այցին մասնակցում էին նաեւ լրատվամիջոցների եւ հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Ազգային ժողովի պատգամավորները հանդիպեցին զորահավաքակայանի սպայական  եւ բժշկական անձնակազմին, զրուցեցին զորակոչիկների եւ նրանց ծնողների հետ` տեղեկանալու, թե չկա՞ն արդյոք զորակոչին առնչվող բողոքներ եւ այն առավել արդյունավետ կազմակերպելու հետ կապված առաջարկներ:
Լրատվամիջոցներին տված հարցազրույցում պարոն Կարապետյանը գոհունակությամբ նշեց, որ գարնանային զորակոչն անցնում է նախատեսված ընթացքով, զորակոչիկների եւ նրանց ծնողների հետ զրույցներից համոզվեց, որ նրանք գիտակցում են հայրենիքին ծառայելու, երկրի սահմաններն անառիկ պահելու  կարեւորությունն ու անհրաժեշտությունը:
Վերջում նա հավելեց, որ հանձնաժողովը մտադիր է ակտիվ համագործակցել պաշտպանական գերատեսչության տարբեր օղակների հետ,  ծանոթանալ նրանց խնդիրներին, անհրաժեշտության դեպքում ոլորտին առնչվող օրենսդրական փոփոխություններով հանդես գալ` զինված ուժերի գործունեությունն առավել արդյունավետ դարձնելու համար:
25.06.2009
ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպանության հասարակայնության հետ կապերի բաժինը  պարզաբանում է ուղարկել «Հայկական ժամանակ» օրաթերթին, պատճենը` Ազգային ժողով:«Հղում կատարելով ս.թ. հունիսի 23-ին օրաթերթում «Չթռավ» վերնագրով տեղեկությանը` հայտնում ենք, որ համաձայն դիվանագիտական ընդունված նորմերի, երկրների պաշտոնատար ա...

Deputies of the National Assembly at Mobilization Point
On June 25 Chairman of NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Mr. Hrayr Karapetyan and committee member deputies visited the republican mobilization point for getting acquainted with recruitment process.
The representatives of media and NGOs also participated in the visit.
The deputies of the National Assembly met the officer and medical staff of mobilization point, talked with the draftees and their parents to know if there are complaints concerning the recruitment and suggestions for making it more efficient.
During the interview with media Mr. Karapetyan noted with satisfaction that spring recruitment goes on according to scheduled procedure. He became convinced after talking to draftees and their parents that they realize the necessity and importance of serving for fatherland and keeping the borders of the country impregnable.
In the end he added that the committee is aimed to cooperate with different circles of defensive department, to get acquainted with their problems, if necessary to initiate legislative amendments for making the activities of the armed forces more effective.
25.06.2009
Public Relations department of the Embassy of Islamic Republic of Iran in Armenia has sent clarification to Haykakan Zhamanak daily."Referring to the information entitled 'The Flight Didn’t Take Place' published in daily on June 23, 2009 we state that according to standard diplomatic norms, any...