ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ապրիլի 2-ի նիստում մինչեւ երկու ամիս ժամկետով հետաձգվել է ««Հանրակրթության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկումը:
Հանձնաժողովի անդամ, նախաձեռնության հեղինակ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմենուհի Կյուրեղյանը տեղեկացրել է, որ օրենքի նախագիծը հետաձգվում է` լրամշակելու նպատակով:
Հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Թագուհի Ղազարյանը շնորհակալություն է հայտնել կառուցողական մոտեցման համար` ակնկալելով, որ նախագիծը լրամշակվելուց հետո կարժանանա դրական արձագանքի:

At April 2 sitting of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport, the debate of the draft law on Making Amendment and Addendum the RA Law on General Education was postponed for up to two months.
The Committee member, the author of the initiative, the deputy of the NA Armenia Faction Armenuhi Kyureghyan informed that the draft law is being postponed for the purpose of revision.
The Deputy Chair of the Committee Taguhi Ghazaryan thanked for the constructive approach, expecting that the draft will receive a positive response after its revision.