ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ապրիլի 2-ի նիստում մինչեւ երկու ամիս ժամկետով հետաձգվել է ««Հանրակրթության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկումը:
Հանձնաժողովի անդամ, նախաձեռնության հեղինակ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմենուհի Կյուրեղյանը տեղեկացրել է, որ օրենքի նախագիծը հետաձգվում է` լրամշակելու նպատակով:
Հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Թագուհի Ղազարյանը շնորհակալություն է հայտնել կառուցողական մոտեցման համար` ակնկալելով, որ նախագիծը լրամշակվելուց հետո կարժանանա դրական արձագանքի:

2 апреля на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта отложено на срок до двух месяцев обсуждение проекта о внесении изменения и дополнения в закон "Об общем образовании".
Автор инициативы, член профильной комиссии и фракции НС "Армения" А.Кюрегян проинформировала, что законопроект откладывается на доработку.
Заместитель председателя комиссии Т.Казарян поблагодарила за конструктивный подход, надеясь, что проект после доработки удостоится позитивной реакции.