Աղասի Արամայիսի Արշակյան
1971-1975 թթ. աշխատել է բանվոր, շարժիչագործ, բետոնագործ, գիշերապահ, 1975-1978 թթ. ԽՍՀՄ սարքաշինության նախարարության «Էլեկտրասարք» ԳԱՄ Երեւանի չափիչ սարքերի գործարանում` տնտեսագետ, ավագ տնտեսագետ, 1984-1985 թթ. «Հայգյուղմեխանիզացիա» ԳԱՄ փորձնական-գիտափորձնական գործարանում` աշխատանքի կազմակերպման եւ աշխատավարձի բաժնի պետ: 1978-1984 թթ. եւ 1985-1990 թթ. ՀԽՍՀ տեղարդնախարարության «Լույս», ապա «Լուսին» ԱՄ-ում եղել է ավագ հաշվապահ, ավագ տնտեսագետ, աշխատանքի կազմակերպման եւ աշխատավարձի բաժնի պետ:
1990-1995 թթ.՝ ԳԽ պատգամավոր (թիվ 47 ընտրատարածք): ԳԽ մարդու իրավունքների եւ ազգությունների հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ:
1995-1999 թթ. զբաղվել է հասարակական-քաղաքական աշխատանքներով (Ա. Սախարովի անվան հայկական իրավապաշտպան հիմնադրամի նախագահ, «Ռուսաստան-Բելառուս-Հայաստան» հայկական ժողովրդական նախաձեռնության գործադիր քարտուղար):
1999-2003 թթ.` ԱԺ պատգամավոր («Իրավունք եւ միաբանություն» դաշինքի համամասնական ընտրացուցակով): ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իրավունք եւ միաբանություն» խմբակցության քարտուղար:
2003 թ. մայիսի 25-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել ԱՄ կուսակցության համամասնական ընտրացուցակով: ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: ԱՄ խմբակցության անդամ: ԱՄԿ անդամ:

Национальное Единение (НЕ)
В 1971-1975 гг. был рабочим, мотористом, бетонщиком, ночным сторожем, в 1975-1978 гг. работал экономистом, старшим экономистом на Ереванском заводе измерительных приборов ПО “Электроаппарат” Министерства приборостроения СССР, в 1984-1985 гг. заведующий отделом организации труда и зарплаты научно-опытного завода НПО “Армсельхозмеханизация”.
В 1978-1984 гг. и в 1985-1990 гг. был старшим бухгалтером, старшим экономистом, заведующим отделом организации труда и зарплаты на ПО “Луйс”, затем “Лусин” Министерства местной промышленности Армянской ССР.
В 1990-1995 гг. депутат ВС (избирательный округ N 47). Заместитель предсе­дателя Постоянной комиссии по правам человека и вопросам национальных меньшинств ВС.
В 1995-1999 гг. занимался общественно-политической работой (председатель Армянского правозащитного фонда им. А. Сахарова, исполнительный секретарь Армянской народной инициативы “Россия- Беларусь-Армения”).
В 1999-2003 гг. депутат НС по пропорциональному избирательному списку блока “Право и Единение”. Член Постоянной комиссии по государственно-­правовым вопросам НС. Секретарь фракции “Право и Единение”.