Ծնվել է 1984թ. հունիսի 17-ին Երեւանում:
2007-2009թթ. աշխատել է ջրամատակարարման, ջեռուցման եւ հովացման համակարգերի տեղակայման մասնագետ: 2009-2011թթ.՝ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության գիտելիքի տնտեսության բաժնի առաջին կարգի մասնագետ, 2011-2012թթ.՝ փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության վարչության առաջատար մասնագետ: 2013-2018թթ.՝ ՀՀ մտավոր սեփականության գործակալության գյուտերի եւ օգտակար մոդելների բաժնի գլխավոր մասնագետ-փորձագետ:
2018-2021թթ.՝ ՀՀ պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ:
«Հիմա» երիտասարդական նախաձեռնության հիմնադիրներից է: 2013 թվականից՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» հանրային-քաղաքական միավորման անդամ: 2015-2016թթ. եւ 2019-2021 թթ.՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ:

Родился 17 июня 1984 года в Ереване.
2007-2009 гг. - специалист по монтажу систем водоснабжения, отопления и охлаждения. 2009-2011 гг. - специалист первого класса отдела экономики знаний, 2011-2012 гг. - ведущий специалист управления малого и среднего предпринимательства Министерства экономики Республики Армения.
2013-2018 гг. - главный специалист-эксперт отдела изобретений и полезных моделей Агентства интеллектуальной собственности РА.
2018-2021 гг. - председатель Комитета по управлению государственным имуществом РА.
Является одним из основателей молодежной инициативы «Сейчас». С 2013 года член общественно-политического объединения «Гражданский договор». 2015-2016 гг. и с 2019 года член правления партии «Гражданский договор».