Որոշ տերմինների փոփոխման խնդիր է առաջացել «Ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի մասին» օրենքում: Դրանով պայմանավորված էլ` Կառավարությունը փոփոխություններ ո...
Թեեւ փոփոխությունը կարելի է առավելապես տեխնիկական համարել, բայց, միեւնույն ժամանակ, այն հեշտացնելու է մեր բազմաթիվ քաղաքացիների կյանքը, եթե կարելի է ա...
Այս օրինագիծը շարունակությունն է հանրակրթության ոլորտի բարեփոխումների. ասել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը` ...
Սոցիալական աջակցության ոլորտի համալիր բարեփոխումների մաս է նաեւ «Պետական նպաստների մասին» եւ հարակից մյուս օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ ն...
Կկատարելագործվի սոցիալական աջակցության ոլորտի իրավական դաշտը, կբարելավվի ինտեգրված սոցիալական ծառայությունների համակարգը, կսահմանվեն նոր սոցիալական ծա...
«Եվրասիական տնտեսական միության մաքսային տարածքից արտահանվող ապրանքների ծագումը որոշելու ներդաշնակեցված համակարգի մասին» համաձայնագրի նպատակն է համակար...
Համաձայնագրի վավերացումը կնպաստի ԵԱՏՄ շրջանակում գյուղատնտեսական արտադրանքի պահեստային վկայագրերի օգտագործման փորձի ընդլայնմանը եւ դրանց կայուն շրջանա...
Նախագծի ընդունման անհրաժեշտությունը պայմանավորված է բուժաշխատողների մասնագիտական գիտելիքների եւ հմտությունների շարունակական զարգացման համատեքստում արդ...
Նախագծի նպատակը պետական եւ տեղական ինքնակառավարման մարմիններում, կազմակերպություններում եւ իրավաբանական անձանց մոտ  գաղտնիության ռեժիմի ապահովման...

Спикер Палаты представителей Ирландии выразил готовность вложить усилия в разрешение конфликтов
Председатель НС РА А.Симонян встретился в Дублине со спикером Палаты представителей Ирландии Шоном О'Фергейлом. Глава армянского парламента подчеркнув...
А.Симонян – спикеру НС Франции: “Франция – реальный союзник армянского народа и Армении”
28 сентября Председатель НС РА А.Симонян встретился в Дублине со спикером Национального Собрания Французской Республики Яэль Браун-Пивье. Выразив благ...
28 сентября на заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам обсужден проект "Заявления о ратификации подписанного 17 июля 1998...
28 сентября Председатель НС А.Симонян встретился в Дублине со спикером ПА ОБСЕ Пией Каумой.Спикер НС РА выразил уверенность, что новоизбранный Председ...
“Отдельные вопросы, связанные с получением гражданства РА, регулируются проектом о внесении изменений и дополнений в закон “О гражданстве Республики А...
Председатель ПАСЕ – А.Симоняну: “1 октября в ПАСЕ будут обсуждены вопросы НК и Армении”
28 сентября Председатель НС А.Симонян в Дублине встретился со спикером Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) Тини Коксом.Спикер НС по просьбе П...
Изменения и дополнения в закон “Об Антикоррупционном комитете”
В ходе деятельности Антикоррупционного комитета (АК) возник ряд проблем, требующих правового регулирования”, - отметил заместитель министра юстиции А....
28 сентября на заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна депутаты обсудили во втором чтен...
Повышение зарплат судей окажет положительное влияние на реформу судебно-правовой системы
“Принятие законопроекта обусловлено необходимостью пересмотра системы оплаты труда судей судов первой инстанции и исходит из обеспечения независимости...