Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հունաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հունվարի 22-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հունաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Խր...
22.01.2026
Ռուբեն Ռուբինյանը հանդիպել է Մեքսիկայի Պատգամավորների պալատի անդամների հետ
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հունվարի 22-ին հանդիպել է Մեքսիկայի Պատգամավորների պալատի Մեքսիկա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար ...
ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում նախ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Թագուհի Ղազարյանը պարզաբանումներ է ներկա...
ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցներին «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը պատասխանել է լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների...
ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցներին «Հայաստան» խմբակցությունից մասնակցել է խմբակցության անդամ Գեղամ Մանուկյանը: Պատգամավորը նախ հանդես...
Ազգային ժողովը հունվարի 21-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել քննարկված հարցերը: «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենք...
20.01.2026
Նոր կարգավորումներ են նախատեսվում Հարկային օրենսգրքում
Հաճախ Կառավարության տրամադրած ֆինանսական աջակցության գումարները ստացողների մոտ կարող են որոշակի հարկային հետեւանքներ առաջացնել: Այսինքն՝ այդ գումարներ...
Կառավարությունն առաջարկում է կատարելագործել հանրության գերակա շահ ճանաչելուն առնչվող օրենսդրությունը
Առաջարկում ենք նախատեսել, որ գերակա շահ ճանաչելու վերաբերյալ Կառավարության որոշումներն ավելի հիմնավորված լինեն, ինչպես նաեւ նախագծերը մինչեւ ընդունվել...
Նախաձեռնությամբ առաջարկվում է բուսասանիտարական հսկողության ենթակա ապրանքների վարակազերծումը սահմանել որպես լիցենզավորման ենթակա գործունեության տեսակ
Նախաձեռնությամբ առաջարկվող փոփոխությունները պայմանավորված են վերջին շրջանում մեր երկրից արտահանվող բուսասանիտարական հսկողության ենթակա բեռներում ներմո...

Ruben Rubinyan receives Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Greece to Republic of Armenia
On January 22, the RA NA Vice President Ruben Rubinyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Hellenic Republic to the Repub...
22.01.2026
Ruben Rubinyan meets with members of Chamber of Deputies of Mexico
On January 22, the Vice President of the National Assembly Ruben Rubinyan met with the Head of the Mexico-Armenia of the Chamber of Deputies of Mexico...
During the parliamentary briefings following the NA sittings, first, the member of the Civil Contract Faction Taguhi Ghazaryan provided clarifications...
At the parliamentary briefings following the NA sittings, the Head of With Honor Faction Hayk Mamijanyan answered the questions of the media represent...
The member of the Armenia Faction Gegham Manukyan participated in the parliamentary briefings following the NA sittings. The MP first made an introduc...
Deputies by voting adopt debated issues
On January 21, the National Assembly continued the work of the regular sittings and by voting adopted the debated issues.In accordance with the consti...
20.01.2026
New regulations envisaged in Tax Code
Often, the financial support provided by the Government may have certain tax consequences for the recipients. That is, certain tax obligations may ari...
Government proposes to improve legislation on recognizing overriding interest of public
We propose that the decisions of the Government on recognizing the overriding interest be more substantiated, as well as that the drafts must undergo ...
Initiative proposes to establish disinfection of goods subject to phytosanitary control as a type of activity subject to licensing
The amendments proposed by the initiative are conditioned by the recent detection of quarantine harmful organisms by the importing country in cargoes ...