Պատգամավորն առաջարկել է աշխատատեղերի քվոտա սահմանել հաշմանդամություն ունեցող անձանց զբաղվածության համար
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Բաթոյանն առաջարկում է փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարել «Զբաղվածության մասին» օրեն...
04.09.2025
Հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել Բռնության եւ ոտնձգության վերաբերյալ կոնվենցիան վավերացնելու նախագծին
«Բռնության եւ ոտնձգության մասին» ԱՄԿ թիվ 190 կոնվենցիան պաշտպանում է աշխատողներին եւ այլ անձանց՝ անկախ իրենց պայմանագրային կարգավիճակից, ինչպես նաեւ վ...
Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ժապարովի հետ
Պաշտոնական այցով Ղրղզստանում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ժապարովի հետ: Անդրադառնալով Հայաստանի եւ Ադրբեջանի...
Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Ղրղզստանի խորհրդարանի նախագահի հետ
Պաշտոնական այցով Ղրղզստանում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Ղրղզական Հանրապետության խորհրդարանի (Ժոգորկու Ք...
Երեխաների պաշտպանության համակարգում բարեփոխումներ իրականացնելուն միտված օրենսդրական նախաձեռնություն
Օրենսդրական փոփոխությունների փաթեթը վերաբերում է ՀՀ-ում բնակվող շուրջ 673 հազար երեխաների, որոնց իրավունքների ներառման, պաշտպանության ոլորտում Հայաստա...
Առաջարկվում է հստակեցնել «Մարդու իրավունքների պաշտպանի մասին» սահմանադրական օրենքի մի շարք դրույթներ
Նախագծի ընդունման անհրաժեշտությունը պայմանավորված է «Մարդու իրավունքների պաշտպանի մասին» սահմանադրական օրենքի կիրարկման ընթացքում, ինչպես նաեւ Հավատար...
Ընտանիքում բռնություն գործադրած անձի համար կսահմանվի էլեկտրոնային հսկողության միջոցը կրելու պարտավորություն
Էլեկտրոնային միջոցները կրելու պարտականություն է սահմանվում բռնարարի համար: Նախորդ փոփոխությունների փաթեթով նախատեսվել են էլեկտրոնային հսկողության գործ...

Делегация во главе с Аленом Симоняном в Кыргызстане: визит – официальный, повестка дня – насыщенная
Сотрудничество между Арменией и Кыргызстаном основано на взаимном уважении и дружественных связях, содействующих развитию двусторонних отношений и рег...
Заседание Совета НС перед десятой сессией НС восьмого созыва
5 сентября состоялось заседание Совета НС. Заседание вел вице-спикер НС Рубен Рубинян.Обсуждены и утверждены проекты повесток дня десятой сессии НС во...
Проектом определяются положения информационной системы пограничного электронного управления
Инициативой предлагается законодательно закрепить основные положения информационной системы пограничного электронного управления. По словам заместител...
Законодательно определяются формы уклонения граждан от участия в учебных сборах
В статье, устанавливающей уголовную ответственность за уклонение от участия в военных учебных сборах, уточняются формы уклонения. Повышается ответстве...
Законодательным пакетом закрепляется система надлежащего поведения сотрудников полиции и спасателей
«Предлагается уточнить дисциплинарные взыскания и поощрения для сотрудников полиции и спасателей, а также обеспечить единый подход, распространив поло...
Проектом предлагается ратифицировать устав «Коалиции устойчивой к стихийным бедствиям инфраструктуры»
Инициативой предлагается ратифицировать устав «Коалиции устойчивой к стихийным бедствиям инфраструктуры». По словам заместителя министра внутренних де...
С ратификацией соглашения Армения и Казахстан будут сотрудничать в сфере миграции
«Стороны соглашения намечают создать быстрые и эффективные процедуры регулирования миграционной сферы на основе взаимности, стремясь создать правовую ...
Ален Симонян встретился с премьер-министром Кыргызстана Адильбеком Касымалиевым
Председатель НС РА Ален Симонян встретился в Бишкеке с председателем Кабинета министров (премьер-министром) Кыргызстана Адильбеком Касымалиевым.Подчер...
04.09.2025
Завершилась 4-я программа «Летней школы» НС
Большие ожидания, новые знания об особенностях государственного управления и парламентской страны.В этом году НС вновь принимало школьников республики...