Հոկտեմբերի 23-ին Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել «Հայաստան-Իտալիա հարաբերություններ. իտալերենի շաբաթվա եւ իտալերենի ուսուցման դերը Հայաստանում» խորագրով հանդիպում-քննարկում, որը կազմակերպել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իտալիա բարեկամական խումբը եւ ՀՀ-ում Իտալիայի դեսպանությունը: Միջոցառումն անցկացվել է իտալերե...
Հոկտեմբերի 23-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի ութերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 26-29-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումներ...
Հոկտեմբերի 23-ին նիստեր են գումարել ԱԺ 3 մշտական հանձնաժողով: ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Միքայել Մելքումյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է ՀՀ կառավարության հեղինակած «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրինագիծը: Հիմնական զեկուցող, ՀՀ էկո...
Աժ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 23-ին Կոմիտասի անվան թանգարան-ինստիտուտում կազմակերպել էր խորհրդարանական լսումներ՝ «Թանգարանների եւ ՀՀ թանգարանային ֆոնդի մասին» եւ «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ կա...
Գալուստ Սահակյանը ելույթ է ունեցել Վենետիկի հանձնաժողովի նիստում
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 23-ին մասնակցել է «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) նիստին: Ներկայացնում ենք նիստի ընթացքում Գալուստ Սահակյանի ելույթն ամբողջությամբ, որը վերաբերում է Սահմանադրության փոփոխությունների ընթացքին:...
Դյուսելդորֆում տեղի է ունեցել Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի կազմակերպած կոնֆերանսը
Ուղղափառության ՄԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ, ԱԺ պատգամավոր Արագած Ախոյանը հոկտեմբերի 8-ին մասնակցել է Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի կողմից կազմակերպված «Երկրորդ համաշխարհային պատերազմը. քրիստոնեական հայացքները 70 տարի անց» թեմայով կոնֆերանսին, որը տեղի է ունեցել Գերմանիայի Դ...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոններ զբաղեցնելու համար մրցույթներ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆՆԵՐԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄՆԵՐԸ` 1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի քարտուղարության նիստերի ապահովման բաժնի 1-ին կարգի մասնագետ (ծածկագիր` 1-4....
ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է.«Հարգելի պարոն Շաքարյան, շնորհավորում եմ Ձեզ հոբելյանի՝ ծննդյան 80-ամյակի առթիվ: Ձեր երաժշտությունը վստահորեն ու արժանապատվորեն է հարթել իր ճանապարհն ու հաստատուն տեղ գրավել այն ձայնադարանում, որը ոչ միայն հայկական տարբեր ջազային կոլեկտիվների նվագացանկերո...
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 23-ին՝ ժամը 11:00-ին, Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտում կազմակերպում է «Թանգարանների եւ ՀՀ թանգարանային ֆոնդի մասին» եւ «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» ...

Meeting-Discussion in the National Assembly
On October 23 in the National Assembly a meeting-discussion headlined “Armenia-Italy Relations: Role of the Italian Week and Teaching Italian in Armenia” was held, which was organized by the RA NA Armenia-Italy Friendship Group and the Embassy of Italy to RA. The event was held within the framework ...
On October 23 the RA NA working consultation presided over by the RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan was held.The draft decisions on making amendments to the agenda of the eighth session of the National Assembly of the fifth convocation and to the agenda of the October 26-29 NA four-day sitting...
On October 23 the NA three Standing Committees convened sittings.At the sitting of the NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Mikael Melkumyan in the first reading debated the bill “On Amending the RA Law on State Duty,” which was submitted by the RA Deputy Minister of Economy E...
On October 23 at Komitas Museum-Institute the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport organized parliamentary hearings on the legislative package “On Museums and the RA Museum Fund” and “On Amending the RA Code on Administrative Infringements.”The RA NA deputies, the De...
Galust Sahakyan Delivers a Speech in the Session of the Venice Commission
On October 23 the RA NA President Galust Sahakyan took part in the Session of the European Commission for Democracy through Law (Venice Commission). We present Galust Sahakyan’s complete speech delivered during the session, which relates to the procedure of the Constitutional Amendments.“Dear Mr. Gi...
Conference Organized by the Inter-Parliamentary Assembly on Orthodoxy is Held in Düsseldorf
On October 8 the member of the RA NA Delegation to the Inter-Parliamentary Assembly on Orthodoxy (I.A.O.), the NA deputy Aragats Akhoyan took part in the conference with subject “World War II – Christian viewpoint: 70 years later” organized by the Inter-Parliamentary Assembly on Orthodoxy, which was...
RA NA President Galust Sahakyan Sends Congratulatory Message on the 80th Anniversary of the RA Honoured Art Worker, Composer Stepan Shakaryan
The NA President’s congratulatory message reads:“Dear Mr Shakaryan, I congratulate you on the occasion of your jubilee, 80th birthday anniversary. Your music has confidently and with dignity paved its path and has occupied its firm place in the record library, which is not only in the repertoire of ...